Новий рік під час війни: яке його значення для України та чи варто святкувати?

Уже більше трьохсот днів триває повномасштабне вторгнення рашистської нечисті до України. Починаючи з 24 лютого, хтось відзначав традиційні свята, як і раніше, а інші навіть не звертали увагу на це. Уже скоро 2023 рік, тому треба вирішити, як знайти золоту середину та що краще робити в новорічну ніч.

Я вважаю, що Новий рік необхідно святкувати кожному цивільному мешканцю. Маємо таку можливість завдяки всім захисникам, які цілодобово, уже не перший рік, стримують агресію противника і роблять усе, щоб ми продовжували жити та святкували в безпеці. Мій батько, прикордонник, який обороняє та тримає позиції на рідному Запорізькому напрямку, підтверджує мої слова:
“Я не хочу, щоб мої діти та дружина, телефонуючи мені по відеозв’язку, перебували постійно в засмученому емоційному стані та скаржилися. Проведіть зимові свята якось особливо, бо саме в наступному році ми повернемось додому, до рідного міста Приморськ, бо ми сильні і обов’язково переможемо”.
Саме сімейне застілля та затишок допоможуть заспокоїтися та принесуть хоч невеличку радість у важкий період. Це дуже важливо як для дітей, так і для дорослих, бо зараз усі дуже стомлені й перебувають у кризових ситуаціях. Такі події як прикрашання ялинки, отримання подарунків чи сам ритуал підготовки до свята можуть подарувати приємні й бажані емоції.
Але є і зворотній бік медалі, коли люди перегинають палицю, роблячи непристойні для цього часу вечірки, чи через власні почуття або дуже складні обставини не можуть примусити себе святкувати. Зараз багато горя й болю переживає наш народ. Тому кожна родина має вирішувати самостійно, не притягувати почуття силою, обов’язково прислухатися одне до одного та своїх душевних потреб. Новий рік може бути дієвим інструментом, за допомогою якого можна дещо адаптуватися до реалій у нашій країні.

Кравченко Дмитро,
здобувач вищої освіти спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print