У другу неділю вересня Україна разом із усім світом традиційно вшановує пам’ять жертв фашизму. Відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму започатковано в 1962 році саме у вересні (друга неділя), тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення.
День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту: мільйонів солдатів, але ще більше – мирних жителів, які загинули під бомбами, від хвороб та від голоду.
Україна входить до числа країн, які найбільше постраждали від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її вигодував, так і тим, хто їй протистояв. 77 років тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і перемогли.
Сьогодні український народ бореться проти сучасного фашизму – “рашизму”. Повномасштабна війна, яку розв’язала росія, а також подальша діяльність окупантів супроводжується злочинами проти життя та здоров’я не тільки українців, а й всього вільного світу, проти свободи совісті та переконань людей, наносить непоправну шкоду регіональній та міжнародній безпеці.
“Загроза фашизму: уроки минулого і сьогодення” – з такою тематикою минулого тижня відбулися кураторські години на гуманітарно-економічному факультеті. Здобувачі обмінювалися думками стосовно важливості тих чи інших принципів демократії для якісної модернізації України в післявоєнний період. Згадали внесок українців у перемогу над фашизмом у роки Другої світової війни, переглянули документальний фільм “Путін – це Гітлер сучасності. Десять кроків, що ведуть путіна до краху…”, обговорили декілька наукових статей.
Спільно зі світом у цю вересневу неділю ми в жалобі схиляємо голови у пам’ять про тих, хто став жертвою фашизму.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету