Освітньо-культурна толока «Ідеї різдва в мистецтві»

Українському народу завжди була притаманна висока духовна культура, шанування звичаїв, традицій та своєї історичної спадщини. Захопливі та трагічні сторінки національної історії, неповторні звичаї, фольклорні обряди та традиції являють собою культурне багатство українського народу.

Толока є давнім українським звичаєм. Її організовували на селі для виконання роботи, що вимагала значної кількості осіб, але за бажанням учасників й безоплатно: збирання врожаю, вирубування лісу, спорудження будинків, церкви тощо. Зазвичай толока завершувалася народним гулянням — танцями та співами. Тож, явище толоки – це культурне надбання нації – безцінний скарб всієї людської цивілізації. У сучасній культурі слово толока вживається на позначення якихось громадських чи масових проєктів.

Різдво Христове — це одне з найкрасивіших і наповнених звичаями і традиціями свято. Українці здавна бережуть і шанують традиції Різдва. Так, напередодні Різдва, 23 грудня 2022 року відбулася освітньо-культурна толока «Ідеї різдва в мистецтві» у форматі 5-годинного онлайн-марафону. Захід було організовано і проведено за ініціативи кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету спільно з Центром дитячої та юнацької творчості імені Є. Руднєвої Відділу освіти Бердянської міської ради. Освітньо-культурна толока об’єднала більше 100 учасників, серед яких викладачі і студенти БДПУ, керівники гуртків і вихованці ЦДЮТ, вчителі та учні ЗЗСО м.Бердянська.
Захід відкрили ректор Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Ігор Богданов, керівниця Відділу освіти Бердянської міської ради, старша викладачка кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Тетяна Фурманова й автор ідеї проведення цього заходу директор Центру дитячої та юнацької творчості імені Є. Руднєвої Олег Балабан.
У рамках проведення освітньо-культурної толоки були представлені

Різдвяні лекторії»:

  • «Символіка Різдва: українська самобутність» (спікер – викладач БДПУ Дмитро Кіосов);
  • «Різдвяні історії на книжкових полицях» (спікери – вчителі кафедри іноземних мов БСШ 16 м. Бердянська);
  • «Тема Різдва в творчості композиторів» (спікер – доцентка БДПУ Анетта Омельченко);
  • «Різдвяна тематика в хореографії» (спікер – старший викладач БДПУ Руслан Павленко).

Різдвяні творчі майстерні»:

  • «Різдвом натхненні майстра руки» (керівники колективів ЦДЮТ художньо-естетичного напряму позашкільної освіти);
  • «Нова радість стала» (керівниця вокальної студії «До-мі-солька» Наталя Вареник ЦДЮТ);
  • «Ізпрежди віка»: цикл творчих відеоперформансів колективів ЦДЮТ.

Учасникам заходу було презентовано відеопривітання «Світом ходить нині сяйво Зірки Віфлеєму», у якому розповідалось про відмінності святкування Різдва (традиційні прикраси, різдвяні страви, звичаї) в різних країнах світу. Слід відмітити, що матеріали до цього відео зробили самі ж учасники толоки, які зараз тимчасово мешкають за межами країни. Присутні мали змогу побачити, як святкують Різдво в Ірландії, які традиції цього свята в Німеччині, що готують на Святвечір у Польщі, як прикрашають свої домівки і вулиці в США, познайомитися з різдвяними традиціями Італії, зануритися в неповторну різдвяну атмосферу!

Дякуємо організаторам і всім, хто долучився в цей день до освітньо-культурної толоки «Ідеї різдва в мистецтві». Сподіваємося, що проведення заходу стане доброю традицією для всієї спільноти нашого рідного Бердянська!

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print