Отримання практичних навичок у роботі з візуалізацією даних

Будні сучасних журналістів не можливі без роботи з базами даних та інтернет-ресурсами. Важливою складовою пошуку певної інформації є її упорядкування та візуалізація. Саме з цією метою 25 жовтня для здобувачів освіти спеціальності 061 Журналістика БДПУ громадська організація  «Платформа Суспільної Взаємодії» провела онлайн-тренінг з основ використання програми Flourish.

Спікер заходу – журналіст, шеф-редактор «Локатор.online» – Олександр Пилипенко наголосив на важливості обробки даних у роботі журналіста з інформацією, пояснив сутність поняття «відкриті дані» та презентував деякі сайти, які надають відкриті дані, зокрема, усім відому «Дію». Після загальної інформації журналіст познайомив майбутніх колег з інтерфейсом програми «Flourish» та за допомогою демонстрації екрану на власному прикладі показав етапи створення графіку. Студенти дізналися про можливості програми та різноманіття шаблонів, які вона використовує.

«Кожен користувач «Flourish» має змогу працювати з лайнчартами, проєкційними картами, картками та масою інших шаблонів» – додав Олександр.

Вагомою перевагою даної програми для майбутніх журналістів виявилась можливість зміни зовнішнього вигляду діаграм та графіків за допомогою обирання кольору, товщі стовпців та корекції шарів даних.

Завідувачка кафедри соціальних комунікацій БДПУ Юлія Мельнікова наголосила, що подібні програми слугують справжніми  помічниками у привернені уваги читачів до публікацій.

Наприкінці заходу спікер порадив здобувачам освіти ще декілька програм для візуалізації даних, зокрема Tableau та Datawrapper.

Дякуємо Ресурсному центру ГУРТ у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP та Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини за можливість отримати нові корисні знання та практичні навички.

Дарина Тестова, кореспондентка «Університетського слова»

Фото: Юлія Мельнікова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print