Педагогічний фестиваль,

присвячений 60-річному ювілею факультету,

де готують першого вчителя

 

2018-2019 навчальний рік є ювілейним для факультету, де готують першого вчителя у Бердянському державному педагогічному університеті.

А починалося все так: 1 вересня 1958 року було відкрито набір на спеціальність «Початкове навчання». Саме тоді п’ятдесят юнаків і дівчат мріяли не лише здобути вищу освіту, а й пов’язати свою долю з учительською професією і, як Василь Сухомлинський, «серце віддавати дітям».

Перший учитель – як перший крок, перша книга, перше кохання – залишається в пам’яті на все життя. І саме від педагогічної майстерності, доброти й любові до дітей залежить, яким буде цей спогад – світлим і чистим чи навпаки.

Справжній учитель початкової школи має зігріти кожну дитячу душу, знайти підхід до кожного вихованця. Недарма в народі кажуть: письменник живе у своїх творах, скульптор – у створених ним шедеврах, а перший учитель – у думках і справах учнів. 

Шістдесят років для світової історії – це лише коротка мить, а для факультету, який готує першого вчителя в Бердянському педуніверситеті, – це ціле життя.

Знаковим є те, що 60-річчя факультету збігається з 100-річним ювілеєм від дня народження відомого українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. 

У рамках святкування 60-річного ювілею факультету 2 жовтня 2018 року відбувся Педагогічний фестиваль, який зібрав його студентську молодь, викладачів-випускників різних років. Серед почесних гостей були випускники різних років: директор гімназії №1 «Надія» міста Бердянська, заслужений учитель України Валентина Павлівна Сергієнко; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри початкової освіти Запорізького інституту післядипломної освіти Олена Василівна Нікулочкіна; заступник директора гімназії №1 «Надія № 9 м. Бердянська, учитель-методист Олена Миколаївна Володько; учитель-методист ЗЗСО №3 м. Бердянська, переможниця другого обласного етапу конкурсу «Учитель року –2010», обличчя факультету (2010–2017 рр.) Ірина Ярославівна Решетілова; учитель-методист спеціалізованої школи №16 м. Бердянська, переможниця другого обласного етапу конкурсу «Учитель року –2015», обличчя факультету з вересня 2018 року Анна Валентинівна Пасічник; учитель-методист ЗЗСО №1 м. Приморська Наталя Ігорівна Корчак.

Організатори педагогічного фестивалю проводили майстер-класи і воркшопи, аби усі, хто бажав, мали змогу набути практичних умінь і навичок роботи за програмою Нової української школи.

Надзвичайно цікавими були психологічні тренінги «Експрес діагностика самопізнання особистості вчителя», «Техніки позитивного самосприйняття педагога». Студенти активно брали участь у майстер-класах «Сучасні техніки живопису (поталь)», «Техніки роботи з пластичними матеріалами»; ознайомилися з технологією виготовлення лепбуків; використанням лего-технологій у початковій школі, які проводили викладачі кафедри початкової освіти. Незабутні враження залишилися в студентів і гостей від «уроків під відкритим небом» за ідеями Василя Сухомлинського.

Викладачі кафедри педагогіки підготували воркшоп «Василь Сухомлинський: діалог з учителем», де студенти мали можливість відчути себе майстром, поетом і художником тієї справи, яку вони обрали сенсом свого життя.

Розуміючи багатогранність проблеми емоційного виховання молодших школярів, модератори фестивалю запропонували студентам долучитися до перформансу, щоб показати можливість вираження різних емоцій через музику та сучасну хореографію. 

Завершився фестиваль підбиттям підсумків та проведенням флешмобу, який так до душі припав студентам.

Учасників фестивалю нагороджувала декан факультету, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти і науки України Людмила Коваль.

Випускаючи кульки в небо, колектив факультету вірить, що Педагогічний фестиваль стане ще однією традицією і з кожним роком збиратиме різні покоління випускників, а також майбутніх абітурієнтів.

DSCN4672 SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC _DSC2739

_DSC2709 _DSC2660

_DSC2648 _DSC2606

_DSC2597 _DSC2558

_DSC2547 _DSC2532

_DSC2528 _DSC2498

_DSC2484 _DSC2480

_DSC2474

Колектив факультету

Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print