Переходячи до нових стандартів освіти…

DSC0826 (1)

   Із 15 вересня ц. р. тривала робота ювілейної V Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній та економічній галузях” на базі факультету фізико-математичної та технологічної освіти БДПУ.

   У роботі конференції взяли участь науковці Національної академії педагогічних наук (НАПН) України, Академії наук вищої школи (АН ВШ), викладачі класичних та педагогічних університетів, педагогічних інститутів та інших вищих навчальних закладів України, Республіки Польщі, Словацької Республіки,  Мексики. Серед учасників конференції: 1 академік НАПН України, 1 член кореспондент НАПН України, 3 академіки АН ВШ, понад 30 докторів наук, професорів, понад 80 кандидатів наук, а також біля 60 наукових співробітників, аспірантів, докторантів, учителів. Доповіді представлялися на пленарному засіданні та п’яти секційних засіданнях.

Виголошені доповіді відзначалися високим науковим рівнем, відображали нові результати досліджень щодо входження України в Європейський освітній простір, відповідали реалізації технологій активного навчання фізико-математичних, технологічних та економічних дисциплін в національних системах освіти й охоплювали широкий спектр теоретичних проблем та практичних і методичних розробок, які набувають особливої актуальності у зв'язку з переходом до нових стандартів освіти.

Значна частина доповідей присвячена науковим дослідженням аспірантів, докторантів і здобувачів, науковців, які плідно працюють у галузі теорії та методики навчання фізики, математики, технологій, економіки і одержали вагомі результати в розробці концептуальних ідей певних дидактик.

_DSC0612 (1)

   Значна частина доповідей, зокрема професорів Л. Ю. Благодаренко, О. І. Іваницького, А. І. Павленка, Н. Л. Сосницької, Г. О. Шишкіна пов’язана з теоретичними і методологічними аспектами побудови сучасної фізики та дидактики фізики загальноосвітньої та вищої школи і проблем прогнозування у підготовці фахівців.

Плідними за круглим столом були дискусії: „Якою повинна бути дидактика фізики і математики?”, „Які технології є найбільш ефективними при навчанні певним дисциплінам?” „Яким повинен бути підручник з фізики і математики, астрономії, технологій, основ економіки?”.

Значний інтерес викликали питання, пов'язані із розробкою навчально-методичних посібників нового інтерактивного типу. Конференція визнала актуальною проблему інтеграції змісту дисциплін природничого циклу в процесі навчання фізики у вищих навчальних закладах.

_DSC0570 (1)   _DSC0562

Проведення конференції співпало з ще однією видатною подією – ювілеєм факультету фізико-математичної і технологічної освіти.

У рамках цих свят організовано виставку творчих робіт студентів, випускників та викладачів факультету. Крім того, учасники  конференції мали змогу ознайомитися з науковими та навчально-методичними доробками освітян, що працюють на факультеті, бо спеціально для цього було організовано виставку наукових видань викладачів ФФМТО.

        Для учасників конференції та гостей факультету організовано святковий концерт, приурочений п’ятиріччю факультету.

Яна Сичікова,

заступник декана ФФМТО

з соціально-виховної роботи

Світлини Володимира Малихіна


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print