Переймаючи автентичну естетику…

У рамках проведення тижня педагогіки Інститут психолого-педагогічної освіти та мистецтв ініціював проект «Бабусині ляльки: виховний потенціал».

Організаторами заходу виступили директор Інституту, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти та науки Людмили Коваль, доцент кафедри педагогіки Лілія Ярощук та доцент кафедри початкової освіти Катерина Степанюк.

DSC04655

Здавна, наприкінці осені, а саме з Пилипового дня (27 листопада), коли закінчувалися польові роботи, жінки (наші прабабусі) сідали за рукоділля. Наслідуючи традиції наших предків, 23 листопада для майбутніх фахівців спеціальності «Початкова освіта», було проведено майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки «На заміжжя».

DSC04630

Перш, ніж приступити до виготовлення іграшок , студенти взяли участь у дискусії «Яка лялька потрібна сучасній дитині?». Присутні обговорили  важливість виготовлення іграшок власноруч для розвитку гармонійної особистості та шкідливість іграшок масового виробництва.

Як зазначила організатор майстер-класу, доцент Лілія Ярощук, така іграшка призначена для дівчини, яка мріє про заміжжя. І не просто про заміжжя, а неодмінно про вдалий шлюб. У народі кажуть: «Чоловік – голова, а жінка – шия. Куди шия поверне, туди і голова дивитися буде». Саме тому в цієї ляльки така довга шия. На неї намотані кольорові комірці, кожен з яких програмує певну бажану якість майбутнього чоловіка.

DSC04644 DSC04631

Переймаючи автентичну естетику українського народу, студенти не тільки засвоїли основні принципи і прийоми створення традиційної ляльки мотанки, а й поринули у світ обрядової іграшки, таємниці виготовлення якої передавалися в родині від матері до дочки.

Час минає, але й сьогодні ляльки-мотанки залишаються невід’ємною частиною побуту українського народу, пов’язаного із землеробством і домашнім вогнищем, і є символом плодючості і материнства.

Викладачі ІППОМ
Світлини з архіву інституту

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print