Переможець – театр

Добіг кінця IV Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казки України», який відбувався з 4 по 6 червня 2021 року на території клубу «Маяк» за підтримки Бердянської міської ради і Відділу культури та Відділу освіти виконкому Бердянської міської ради. Участь у фестивалі взяли і здобувачі вищої освіти ОПП Журналістика, як журналісти, фотографи та волонтери – Валерія Бабенко, Ліана Макар, Вікторія Напрягло, Августа Безугла, Олександр Мушенко.

Чотири роки поспіль на березі Азовського моря юні театрали з різних куточків України вражають Бердянськ та гостей міста своїми неймовірними акторськими здібностями.

Театральний фестиваль розпочався з цікавих розваг для дітей: рожевий бегемотик запалював серця малечі веселими танцями, організатори заходу проводили вуличні ігри зі скакалкою та іншими атрибутами, а бердянські ковалі влаштували майстер-клас, на якому кожен охочий мав змогу зробити собі коване серце на пам’ять. Після ігор на порозі клуба «Маяк» організатори свята разом з дітьми розіграли жартівливу міні-сценку під назвою «Багаж».

Наступний етап фестивалю проходив у середині клуба. Концертна програма розпочалася з молодіжного танцю під супровід пісні «Мені казково». Після привітальних слів організаторів фестивалю, ведучі оголосили склад журі, спонсорів та представили театральні колективи-учасники з різних міст України.

У перший день відбулися вистави: «Метелик та павучок» від театру-студії «Світ дива» (м. Бердянськ), «Теремок на новий лад», яку презентували діти з інклюзивного гуртка Міжнародної громадської організації «Еммануил» проєкт Orphan’s promise (м. Бердянськ), «Летучкина любов або 33 стусани» від юних акторів театру-студії «Ми» (м. Конотоп), «Місто Ліни» від учасників народного театру драми та комедії «Время» (м. Мелітополь). Учасники інклюзивної театральної студії «Ми» (м. Київ) не змогли приїхати, але порадували своїм виступом дистанційно.

У перервах між театралізованими виставами активні хлопці та дівчата з Мелітополя розважали дітей запальними руханками під енергійну музику на свіжому повітрі.

Упродовж трьох фестивальних днів спостерігали за подіями і фіксували на об’єктив камери яскраві моменти молоді фотографи. Їх роботи були презентовані на виставці «Театр через об’єктив», яка зацікавила багатьох гостей фестивалю та самих учасників вистав.

Церемонія нагородження, яка відбулася 6 червня, була відкрита в кращих театральних традиціях – дитячим танцем, мініатюрою, а також танцювальним флешмобом від гостів з Кам’янського.

Організатори подякували всім, хто був так чи інакше задіяний в підготовці фестивалю, а далі поважне журі розпочало головну частину завершального дійства – нагородження. Кожен колектив отримав свою нагороду в різних номінаціях. Разом з дипломом вручали символічні подарунки, солодощі та статуетку з емблемою фестивалю «Казки України». Без подарунків не залишили спонсорів та суддів.

Голова журі Олена Алексєєва наголосила, що переможених в таких конкурсах не існує, є тільки переможці. Наостанок всі сфотографувалися та пообіцяли обов’язково зустрітися в наступному році на цьому самому місці. Адже потрібно розвивати культуру нашої Батьківщини та залучати до цього все більше і більше людей. Треба дарувати свято радості, щастя, не тільки малим, а й дорослим глядачам, бо будь-яка людина, не зважаючи на вік, у душі залишається дитиною.

«Мені пощастило не тільки побувати на цьому заході, а й попрацювати фотографом, що дало змогу відобразити дитячі емоції та хвилювання театральних колективів. За ці три дні я немов поринула до свого дитинства, було дуже цікаво спостерігати за захопленими дітьми, які під час вистав, начебто переносились до казки з реальності, не відволікаючись навіть на своїх батьків! А моментами і сама відчувала таке захоплення. Хочу висловити свою подяку організаторам фестивалю за культурний розвиток міста та яскраві емоції», – поділилася враженнями Августа Безугла, студентка Бердянського державного педагогічного університету.

І в кінці хочеться додати, що завжди і всюди, в кожному із нас, перемагає лише один, і ім’я цьому переможцеві – театр!

Ліана Макар, Вікторія Напрягло, Валерія Бабенко

Фотографії: Августа Безугла


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print