Тиждень іноземних мов – 2021

З 24 по 28 квітня пройшов щорічний Тиждень іноземних мов, організований кафедрою іноземних мов і методики викладання. Тиждень видався насиченим різноманітними заходами та подіями, лейтмотивом яких є популяризація вивчення іноземних мов і професії вчителя-словесника серед здобувачів вищої освіти нашого університету, і, водночас, формування відповідних soft skills – вміння виступати публічно, навички комунікації, лідерства та роботи в команді, тайм-менеджменту і гнучкості у прийняті рішень.

Розпочався Тиждень з вікторини «The Culture of English-speaking countries», яку провела доцентка Тетяна Розумна для магістрантів-германістів (група м1АМЛ). Під час пізнавальної гри учасники відповідали на різноманітні питання з лінгвокраїнознавства таких країн, як Об’єднане Королівство Великої Британії і Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Республіка Ірландія, Нова Зеландія, Австралія, дізнаючись при цьому нові цікаві факти з культури і традицій цих англомовних країн.

На гастрономічній грані саме англійської культури був зосереджений захід «Sweet Party: Trifle», змодерований доценткою Юлією Прядко. Студенти групи 3 АМЛ виступили з доповідями про трайфл – один з найулюбленіших смаколиків англійців, історія якого сягає 1700-х років. Викладачем було запропоновано багато цікавих вправ на вдосконалення комунікативної та лінгвістичної компетентностей. Крім того, студенти мали можливість продемонструвати власні відеоролики за темою «My Own Trifle», а наприкінці заходу – взяти участь у майстер-класі з приготування трайфла.

А от літературній спадщині Об’єднаного Королівства Великої Британії і Північної Ірландії було присвячено семінар доцента Андрія Мороза. У фокусі постала фігура геніального письменника і поета, популяризатора шотландської історії та культури – сера Вальтера Скотта, чия біографія та творчість були висвітлені в доповідях студентів академічної групи 2ГМЛА.

Літературний вектор Тижня підтримано і Поетичними читаннями, модератором яких виступила доцентка Оксана Халабузар. Студенти-другокурсники факультету ППОМ, майбутні вчителі музики і хореографії, за допомогою інтерактивних технології представили нестандартні прочитання мовою оригіналу поезій Шекспіра, Роберта Бернса, лорда Байрона, зокрема у вигляді музичних і хореографічних номерів. Також під час заходу пролунали вірші Ліни Костенко у перекладі Оксани Халабузар і авторські англомовні поезії доцентки.

Літературно-музична вітальня «Sonne kann nicht ohne Schein, Mensch nicht ohne Liebe sein» (J. W. Goethe), організована доценткою Аллою Сердюк, була присвячена прекрасному почуттю – коханню. Учасниками заходу стали студенти академічних груп 1ГМЛА, 2ГМЛА і 3ГМЛА, які проникливо читали ліричні вірші німецьких поетів, виконували пісні німецькою мовою, знаходили пару відомим історичним діячам та літературним персонажам під час гри «Such ein Paar».

Методичний воркшоп «Teaching English Online» доцентки Олени Ярової мав на меті ознайомити здобувачів вищої освіти (групи 3АМЛ і 4АМЛ) з можливостями інтернет-платформ та інших ресурсів, які мають значний потенціал для організації ефективного онлайн-навчання іноземних мов у різнорівневих групах.

У креативному форматі інставиставки «It’s the little things that make life big» здобувачі вищої освіти (групи 1ГМЛА, 2ГМЛА, 3ГМЛА) змогли представити свої ідеї, як повсякденні, на перший погляд, речі роблять наше життя повноцінним і щасливим. Куратор інставиставки – доцентка Ірина Шиманович.

Під час гри “Scavenger Hunt”, змодерованої доцентками Іриною Школою і Богданою Салюк, студенти груп 2АМЛ, 1ГМЛА і 3ГМЛА мали змогу застосувати свої дослідницько-пошукові та креативні здібності, працюючи в командах над виконанням нестандартних завдань.

Завершився Тиждень іноземних мов урочистим нагородженням здобувачів вищої освіти грамотами за наукову діяльність і активну участь у заходах Тижня.

Богдана Салюк,

доцентка кафедри іноземних мов

і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print