Перші кроки студентів-хореографів у світ науки

Слово «виступ» для здобувачів вищої освіти творчих спеціальностей 024 «Хореографія» та 014 Середня освіта (Хореографія) є одним із ключових у період усього терміну їх фахової підготовки. Це стосується, перш за все, сценічних (концертних) виступів, під час яких вони набувають професійної компетентності, вчаться працювати в команді, творчо мислити, дотримуватися сценічної етики тощо.

Формування наукової компетентності під час фахової підготовки хореографів починається з першого курсу, коли першокурсники обирають науковий гурток, залучаються до дослідження певної проблематики, написання наукових публікацій, публічних виступів на конференціях.

Так, 21 квітня 2021 року здобувачки І курсу першого рівня вищої освіти Софія Возненко та Анастасія Назаренко взяли участь у ХІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених, аспірантів та студентів «Хореографічне мистецтво – мистецькі виміри», яка була організована та проведена кафедрою режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

За словами Софії, яка презентувала доповідь на тему «Розвиток Soft skills у процесі проєктної мистецької діяльності майбутніх хореографів», ця наукова конференція дала їй можливість представити свою роботу серед молодих учених, бути вислуханою та оціненою професіоналами, отримати цікаві знання для підвищення кваліфікації, поспілкуватися зі студентами-хореографами з різних міст країни. «Я відкрила для себе багато нового та цікавого в сфері хореографії», – говорить здобувачка.

Анастасія Назаренко відзначила: «Виступати перед великою кількістю людей було хвилююче й одночасно цікаво. Уперше я беру участь у науковій конференції і це великий досвід для мене. Аналізуючи інформацію від інших доповідачів, я зрозуміла, наскільки хореографічне мистецтво багатогранне з наукової точки зору та скільки всього мені потрібно ще дізнатися про нього». Тема Анастасії: «Вимоги до сучасного балетмейстера: наукові та практичні орієнтири» зацікавила учасників конференції і після її виступу відбулася активна дискусія.

23 квітня здобувачі вищої освіти старших курсів узяли участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні стратегії розвитку хореографічної освіти», яка відбулася на базі кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: Анна Швидка (4 курс, заочна форма навчання) «Гендерне виховання школярів на уроках хореографії», Аліна Панькова (І курс другого рівня вищої освіти, денна форма навчання) «Педагогічні умови розвитку творчих здібностей здобувачів вищої освіти засобами сучасної хореографії», Катерина Васецька (І курс другого рівня вищої освіти, денна форма навчання) «Танцювальна терапія як засіб осучаснення професійної підготовки майбутніх учителів хореографії». Підготували студентів до виступу в наукових конференціях старша викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Юлія Тараненко і доцентка кафедри Олена Мартиненко.

Попереду Дні науки, які щорічно відбуваються в Бердянському державному педагогічному університеті. І ми очікуємо від наших здобувачів вищої освіти цікавих виступів, креативних презентацій, активних дискусій з актуальних питань хореографічного мистецтва, теорії та методики навчання хореографії, хореоології.

Олени Мартиненко,

завідувачки кафедри теорії та методики

навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print