Перші п’ятдесят – політ чудовий!

25 серпня в актовій залі головного корпусу БДПУ вітали доктора історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Ігоря Лимана з п’ятдесятилітнім ювілеєм.

«Доброго дня, шановні пасажири, вас вітає святковий рейс під номером 23.08.71, авіакомпанії БДПУ. Командир корабля Ігор Богданов. Борт-провідник Тамара Макаренко» – так несподівано розпочали дійство ведучі Дарина Литвиченко і Дмитро Кіосов. Вони запросили присутніх у навколосвітню подорож, присвячену знаковій даті, – ювілею Ігоря Лимана, відомого вченого, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри, улюбленця студентів і неперевершеного мандрівника, який відвідав не один десяток країн.

Ігор Лиман народився у м. Бердянську, де з відзнакою закінчив середню школу № 5. У 1993 році розпочався професійний шлях від студента історичного факультету Запорізького державного університету до доцента кафедри історичних та економічних дисциплін. У 1996 році захистив кандидатську дисертацію, а у 2005 році – докторську. У грудні 2006 року Ігорю Ігоровичу присвоєне вчене звання професора кафедри історії України. З 2007 року професор Лиман – координатор з міжнародної діяльності Бердянського державного педагогічного університету.

Усі присутні відчули себе пасажирами літака, який став провідником у життя ювіляра та у його спогади. Як і обіцяли ведучі, гості отримали море позитивних емоцій, океан нових вражень, континенти яскравих спогадів.

Слова привітання лунали від ректора БДПУ, професора Ігоря Богданова, голови профспілки БДПУ Віталія Лоли, деканів факультетів БДПУ, представників національно-культурних товариств Бердянська та товариства «Ольвія-Арго», викладачів, студентів БДПУ та колег ювіляра. Розділити радість щасливого моменту прийшли також найближчі люди – мама і брат Ігоря Ігоровича.

Голова райдержадміністрації Олексій Бакай вручив професору Лиману Грамоту Верховної Ради України – За заслуги перед Українським народом.

Офіційно та неофіційно Ігоря Лимана привітали кілька екс-заступників міністрів, діючі представники МОН України, Національного агентства зі забезпечення якості вищої освіти, Національного Еразмус+ офісу в Україні, Інноваційного університету, Ради молодих вчених при МОН, заступник голови спілки ректорів України, представники керівництва кількох десятків українських університетів, Міжнародної асоціації гуманітаріїв, Наукового товариства ім. Якова Новицького, представники Інституту історії України НАН України, науковці десятків країн світу.

Творча частина привітання була такою ж яскравою, як і життя ювіляра: пісні, що занурювали в атмосферу тих міст та країн, якими подорожував Ігор Ігорович, танці, що дивували своєю різноманітністю та емоційністю. Концертні номери, підготовлені талановитими студентами під керівництвом доцентів Олени Бузової та Олени Мартиненко, порадували не тільки іменинника, а й усіх присутніх на святі.

А теплі слова привітань від гостей ще довго будуть гріти душу нашого ювіляра.

Дарина Литвиченко, Світлана Литовченко

Фотографії: Світлана Литовченко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print