Поет усіх часів – Тарас Шевченко

Сьогодні, 14 березня, у конференц-залі головного корпусу відбувся захід під назвою «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох…», присвячений видатній постаті – Тарасу Григоровичу Шевченку, який підготувала та провела Ірина Філон, завідувач відділу обслуговування бібліотеки. Минулої суботи, 9 березня, вся країна святкувала 205-річницю від дня народження великого поета.

В конференц-залі зібралися студенти, викладачі та співробітники нашого університету, яким небайдужий образ Кобзаря та його роль у нашому житті. Постать поета Тараса Шевченка розглядалася у різних історичних періодах нашої країни. Так, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, доктор філологічних наук Ольга Новик спонукала аудиторію до пошуку власного Кобзаря, відкривати для себе «свого» Шевченка. Професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, доктор філологічних наук Ольга Харлан представила аудиторії постать поета у творчості письменників ХХ ст. В залі лунали вірші та твори, як Тараса Шевченка, так і інших видатних українських письменників, музикальний супровід та відеоматеріали, які підготувала бібліотекар Галина Потапенко, урізноманітнили захід.

Організатори заходу – провідні фахівці бібліотеки БДПУ, задали студентам питання: «В якому віці поета ви б хотіли з ним зустрітися і поговорити?». Відповіді студентів були неоднозначними. Деякі студенти хотіли лише спостерігати за його особистістю у будь-якому віці, інші – мали бажання говорити з Кобзарем на рівних, у віці 18-19 років. Були й ті, хто хотів би зустрітися з поетом в його останні роки життя, щоб перейняти досвід та поміркувати про долю України. Так, в дискусіях та запитаннях промайнула година, де розглядалася неоднозначна постать Тараса Шевченка.

_DSC0451 _DSC0458

_DSC0512 _DSC0510

_DSC0509 _DSC0501

_DSC0483 _DSC0480

_DSC0475 _DSC0463

_DSC0460

 

Юлія Барно,

кореспондент «Університетського Слова»

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print