Попереджений – значить захищений!

Як повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі, в Україні, де темпи поширення ВІЛ-інфекції є одними з найвищих у Європі, поінформованість пересічних громадян про небезпеку та способи поширення ВІЛ/СНІДу лишається низькою.

zxQ1s9plERs

Оцінивши загрозу, що насувається, й можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, два співробітники з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я, запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом . Ця ідея була підтримана. Дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була встановлена на 1-е грудня і вперше відзначена в 1988-му році.

Студенти факультету фізико-математичної і технологічної освіти БДПУ не залишилися байдужими до цієї проблеми та провели Тижневик боротьби зі СНІДом. Ця акція мала не тільки локальний (факультетський) характер, але й університетський та загальноміський.

qdyasb9Hm2s 3OHoHoWwxto

У рамках тижневика проводилась акція «Червона стрічка», під час якої всі студенти та викладачі ФФМТО причіпляли на одязі символ дня – червону стрічку як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі, що була взята на озброєння з весни 1991-го року. До речі, ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру. Він проживав в абсолютно провінційному містечку в штаті Нью-Йорк, де його сусіди, одна сім’я, що сподівалася на благополучне повернення своєї доньки – військового солдата з Персидської затоки, носила подібні стрічки, але жовтого кольору.

yOafC8KutmA I22IJgXU3OU _zyXP7ndTyc

На факультеті ми також провели конкурс стіннівок «Стоп СНІД», кожна академічна група підготувала постери та плакати, що торкаються цієї тематики. Найкращі плакати будо відібрано для участі в університетському конкурсі, здобувши друге місце.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу є підвищення глобальної обізнаності про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією. І тому в академічних групах було проведено кураторські години та круглі столи.

Благодійна фундація «HumansCF» (голова – студент 2 курсу ФФМТО Анатолій Іванов) організувала ряд лекцій в школах  Бердянська.  

Школярі Бердянського муніципального ліцею дуже активно обговорювали проблему СНІДу з представниками «HumansCF». Такий прояв активності серед дівчат та юнаків свідчить про почуття відповідальності і небайдужості до соціальних проблем кожної окремої людини та населення України в цілому.

Анатолій та Ярослава Іванови роздали вихованцям ліцею інформаційні буклети, присвячені профілактиці захворювання.

Ми віримо у щасливе та здорове покоління, в Україну без Сніду. І нехай це стане для нас гаслом та орієнтиром в житті. Пам’ятаймо прикрі приклади загиблих від страшної, безжалісної хвороби, не дамо їй жодного шансу. Попереджений – значить захищений.

Яна Сичікова,
заступник декана факультету ФМТО
з соціально-виховної, наукової
та міжнародної діяльності факультету
Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print