Потужний імпульс співпраці

БДПУ – співорганізатор Третього Міжнародного Симпозіуму з
Мультидисциплінарного Вивчення Пам’яті (Мексика)

30-31 жовтня 2014 р. у Мексиці пройшов Третій Міжнародний Симпозіум з Мультидисциплінарного Вивчення Пам’яті (3-й SIMEM), співорганізаторами якого виступили Інститут соціальних і гуманітарних наук “Альфонсо Велес Плієго” Заслуженого Автономного Університету Пуебла та Науково-дослідний інститут історичної урбаністики Бердянського державного педагогічного університету.

Організаційний комітет симпозіуму: Dra. Victoria Pérez, Dr. Igor Lyman, Dra. María del Rayo Sankey García, Mtra. Eloísa Cruz De La Serna, Mtro. Guillermo Carrera García, Mtro. Fernando Báez Lira, Lic. Gabriela Hernández Rodríguez, Lic. Alan Raúl Vergara Vallejo, Lic. Miguel Ángel Villegas Hidalgo.

В процесі підготовки берданці, зокрема, відповідали за створення постерів для симпозіуму 11-ма європейськими науковцями. Безпосередньо від БДПУ постери були підготовлені Вікторією Константіновою (“Historical memory and historical images: the project “The Black Sea and its port-cities, 1774 to 1914. Development, convergence and linkages with the global economy”, у співавторстві з Тзеліною Харлафтіс, Іонійський університет, Греція), Юлією Королевською та Аліною Поповою (“The World War II in memory of the soldier (based on the personal correspondence)”). Аспірант кафедри історії України Арсеній Голик став співавтором офіційного плакату 3-го SIMEM.

Матеріали симпозіуму, включаючи його програму, постери та відеопривітання їх авторів, заздалегідь були розміщені на всіх трьох мовних версіях сайту Науково-дослідного інституту історичної урбаністики (http://ri-urbanhistory.org.ua/en/projects-en/263-the-politics-of-memory-lived-and-non-lived-memories-thethird-international-symposium-of-multidisciplinary-memory-studies-3rd-simem).

Під час церемонії відкриття симпозіуму, що проводилась його ініціатором і головним організатором Вікторією Перес, були заслухані відеопривітання члена організаційного комітету Ігоря Лимана і всіх авторів постерів з Європи. Зважаючи на інтернаціональний склад учасників (загалом на симпозіумі були представлені 11 країн), всі ці відеопривітання звучали англійською і супроводжувались біжучою стрічкою іспанською мовою.

Робота симпозіуму охопила наступні напрямки:

 • Пам’ять – забування – (не)справедливість
 • Пам’ять – ідентичність – суспільство
 • Пам’ять та історія
 • Пам’ять і насильство
 • Пам’ять – забуття – прощення
 • Пам’ять і мистецтво
 • Пам’ять та її психологічні та фізіологічні процеси.

Безпосередньо в Пуебла до проведення 3-го SIMEM долучились колишні студенти БДПУ, а нині – аспіранти Заслуженого Автономного Університету Пуебла Ірина та Анатолій Коноваленки.

Симпозіум висвітлювався у мексиканських засобах масової інформації, де відмічалась і участь бердянської сторони в якості співорганізатора.

Нагадаймо, що потужний імпульс співпраці Бердянського державного педагогічного університету та Заслуженого Автономного Університету Пуебла дав візит до мексиканського вишу у 2011 р. делегації БДПУ на чолі з ректором Вікторією Зарвою. Бердянські науковці брали як очну, так і заочну участь у підготовці та в роботі двох попередніх SIMEM , які відбулись у 2012 і 2013 рр., а за результатами 2-го SIMEM була опублікована іспаномовна книга (Не)вірність пам’яті / Під ред. Вікторії Перес. Інститут соціальних і гуманітарних наук “Альфонсо Велес Плієго” BUAP; Департамент літератури факультету філології та гуманітарних наук Університету Лаваль; Науково-дослідний інститут історичної урбаністики БДПУ. – Пуебла-Бердянськ: BUAP; БДПУ, 2013. – 240 с.

Вікторія Константінова,
доктор історичних наук, професор БДПУ


Поділитися:

 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • Print