Практика оцінки потреб дитини та її сім’ї

21 квітня цього року викладачами кафедри соціальної педагогіки Катериною Петровською та Анастасією Тургенєвою на базі Компетентнісного центру інклюзивної освіти Бердянського державного педагогічного університету було проведено другу зустріч для соціальних педагогів ДНЗ та ЗОШ м. Бердянська «Ведення випадку й оцінка потреб дитини та її сім’ї».

Модератори семінару-тренінгу під час другої зустрічі актуалізували інформацію, отриману під час першої зустрічі та закріпили її на практиці під час виконання ситуаційно та професійно-зорієнтованих завдань, підвищили професійну компетентність спеціалістів соціальної сфери щодо впровадження інноваційних методик та технологій в соціальній роботі, зокрема здійснення оцінки потреб дитини та її сім’ї.

IMG_5492

Роблячи підсумок плідного дня, спеціалісти-практики зазначили, що найбільше їм запам'ятався та викликав бурхливі емоції перегляд фільму «Джон» (Джеймс Робертсон, Джойс Робертсон, 1969 р.), що показав вплив короткочасної розлуки з батьками на маленьку дитину та дав можливість обговорити «Теорію прив’язаності» Дж. Боулбі.

IMG_5487 IMG_5488

Також соціальні педагоги мали змогу провести аналогію між сюжетною лінією філософського мотиваційного мультфільму «Кролень» і реальним життям, відповісти на питання «Чому у роботі важливо враховувати сильні сторони дитини? Як ми можемо визначити сильні сторони дитини, сім’ї, соціального оточення?».

На семінарі фахівці опрацювали пам’ятку «Поради спеціалісту щодо візиту в сім’ю», визначили типові помилки контакту із сім’єю під час візиту. Адже соціальний педагог, який приступає до роботи з сім’єю, плануючи до неї свій візит, завжди має відповісти на запитання: «З якою метою я іду в сім’ю?». З одного боку, дуже просте і банальне запитання, але, з іншого, відповідь на нього визначає вміння грамотно сформулювати цілі. Якщо, наприклад, спеціаліст іде «налагодити конструктивні взаємини», то його поведінка і слова це відображатимуть. Якщо мета відвідування сім’ї – довідатися, чому дитина не відвідує школу, то запитання будуть інші. Кожний фахівець перш ніж піти у сім’ю, повинен сформулювати індикатори, які необхідно відстежити при відвідуванні родини й пов’язати їх із метою відвідування родини. І, звичайно ж, не мало важливим фактом є врахування в подальшій роботі і недопущенні в своїй практиці тих помилок, які можуть нашкодити встановленню контакту і подальшій роботі з сім’єю.

Подібні заходи сприяють поєднанню теорії з практикою, обміну досвідом між фахівцями соціальної сфери з питань ведення випадку й оцінки потреб дитини та її сім'ї.

Катерина Петровська доцент ,
Анастасія Тургенєва, старший викладач
кафедри соціальної педагогіки
На фото: робочі моменти семінару-тренінгу.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print