Право на… Варшаву

D0Ще 6-го жовтня ц. р. було оголошено конкурси програми Erasmus+. Це програма Європейського Союзу, що підтримує освітні проекти та заходи, сприяє розвитку партнерства й мобільності, а також професійній підготовці молоді. Роботу програми розплановано на 2014-2020 роки.

У рамках програми Erasmus+ вищі навчальні заклади України мають можливість налагоджувати партнерські зв’язки з вишами європейських країн, проводити обмін студентами та викладачами, модернізувати навчальні програми, поширювати ідеї об’єднаної Європи тощо.

Завдяки цій програмі у 2014 році 100 студентів з України мають можливість навчатися за кордоном. Таке право здобула й студентка-магістрантка факультету економіки та управління БДПУ Євгенія Плахтєєва. Про цей конкурс дівчина дізналася від заступника декана з виховної роботи Ірини Нагай, яка й запропонувала їй взяти в ньому участь. Конкурс проходив в три етапи. Ірина Давидівна разом з Женею заповнили необхідні документи, 11-го жовтня відправили їх на конкурс, а трішки згодом, вже 22-го жовтня, наша студентка поїхала до Києва проходити співбесіду.

Важливою умовою прийому на навчання є знання англійської та мови країни, до якої ти їдеш. Тут Жені було легше, адже вона цілий рік вивчала польську мову та граматику.

Згодом надійшло повідомлення, що їй випала нагода навчатися два семестри в одному з Варшавських університетів.

В майбутньому Євгенія не відкидає можливості закінчити й магістратуру в Польщі, а можливо й залишитися там надалі, паралельно завершуючи навчання в БДПУ.

Студентка зізнається, що дуже хвилюється, адже нова країна, нова мова, нові знайомі… Євгенія з Маріуполя, тому на тлі подій сьогодення їй ще важче, бо тут у такий час залишається вся її сім’я, але бажання навчатися все ж сильніше за страх.

Женя радить всім використовувати свій шанс і не боятися взагалі брати участь у подібних програмах, а якщо виникає будь-яка можливість, то скористатися нею треба неодмінно. Євгенія дуже щаслива, що їй випала така нагода.

Бажаємо Жені успіхів у навчанні та незабутніх вражень від перебування в Варшаві й чекаємо щасливого повернення на мирну бердянську землю.

Ксенія Назарова,
студентка-практикантка
«Університетського Слова»

На світлині: студентка-магістрантка
факультету економіки та управління
БДПУ Євгенія Плахтєєва


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print