Представництво ЄС в Україні: діалог із Бердянськом

Сьогодні, 27 листопада, в Бердянську з робочим візитом перебувала делегація Представництва ЄС в Україні. Візит організовано в рамках програми «Сильніші разом». У складі делегації – спікери місії ЄС, представники п'яти країн Євросоюзу: Данії, Швеції, Польщі, Естонії та Литви. До речі, Бердянськ став першим містом у низці таких візитів, які заплановані на сході країни.

Делегація в першій половині дня зустрілася з керівництвом міста, представниками промислових і підприємницьких кіл. Гості розказали про плюси співробітництва України та ЄС, дали відповіді на конкретні питання, що хвилювали промисловців і підприємців, проінформували про програми, в рамках яких виділяються гранти як на розвиток територій, так і на реалізацію бізнес-ідей та пропозицій.

А пополудні гості поспілкувалися з в. о. ректора БДПУ Володимиром Федориком, проректором Ігорем Богдановим, а в головній актовій залі мали зустріч, яку провів координатор міжнародної діяльності БДПК Ігор Лиман, із викладачами та студентами. Зокрема,  радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова провела змістовно-цікаву презентацію навчальних Програм для студентів та молодих вчених, відповіла на численні запитання (див. світлини).

У конференц-залі університету представники ЗМІ та громадських організацій міста мали можливість поспілкуватися з окремими членами делегації, зокрема, з керівником відділу преси та інформації Представництва, спікером Юргісом Вілчінскасом та іншими.

Варто зауважити, що делегація представництва ЄС не займалася агітацією за Євросоюз. Виступаючі не раз говорили про те, що Угода про Асоціацію між Україною та ЄС – це вже документ і юридичний акт, який необхідно виконувати. А ось як це ефективніше зробити, яких помилок уникнути, як скористатися вже сьогодні тими преференціями, які дає Євросоюз, про це і йшлося під час зустрічей.

Як зазначив згодом радник із зв'язків з громадськістю та з політичних питань відділу політики Представництва ЄС в Україні пан Пер Енеруд (Швеція) Євросоюз хоче вести сьогодні діалог не тільки з урядом і столицею України Києвом, але і з іншими містами країни,  для чого делегація й розпочала з Бердянська робочий тур містами України.

«Університетське Слово»
На світлинах: члени делегації Представництва ЄС в
Україні під час зустрічей в БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print