Про радість пізнання

«Науковий світогляд – велика цінність», – так сказав колись видатний фізик Річард Фейнман. Без спостереження, порівняння, експерименту науки не існує – особливо, коли йдеться про науки, які вивчають природу.

Студенти, які навчаються за освітньою програмою «Біологія та здоров’я людини. Фізична реабілітація» на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини БДПУ є справжніми дослідниками, які крок за кроком, заняття за заняттям із цікавістю вивчають світ живої природи, відкриваючи для себе його складність та багатоманітність.

Невід’ємними складовими професійної компетентності майбутнього вчителя біології є знання з ботаніки, зоології, хімії, біохімії, молекулярної біології, біорізноманіття, еволюційного вчення, генетики тощо. Засвоїти зміст цих освітніх компонентів на високому рівні здобувачам освіти допомагають викладачі кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації, які проводять заняття у навчальних аудиторіях, оснащених відповідно до вимог сучасної української школи із урахуванням тенденцій природничої освіти.

На заняттях використовується різна наочність – моделі, муляжі, аплікації, натуральні препарати, гербарії, лабораторне обладнання, потужні мікроскопи. Завдяки різноманіттю дидактичних матеріалів кожне заняття можна зробити цікавим, насиченим та по-справжньому науковим.

Одним з таких занять стала лабораторна робота з зоології та тему «Підцарство Найпростіші (Protozoa)» (викладач – Наталя Пшенична). Студенти розглянули готові мікропрепарати та ознайомилися з відомими широкому загалу представниками Підцарства – Амебою протей (Amoeba proteus), Евгленою зеленою (Euglena proteus) та Інфузорією туфелькою (Paramecium caudatum). Якою ж була радість здобувачів освіти, коли цих та багатьох інших представників Protozoa (і не тільки) вони побачили живими та бадьорими у власноруч виготовлених мікропрепаратах – виявилося, що крапля води з акваріуму є чудовим матеріалом для проведення маленького, але такого захоплюючого дослідження!

Фотографії та відеосюжети про життя Найпростіших, які студенти зробили власноруч, дозволили визначили їх систематичне положення у тваринному світі і, звісно, значно розширили уявлення про те, наскільки різноманітним та цікавим є життя. Ось такі вони – радісні щоденні відкриття: маленькі сходинки до великої мети.

Наталя Пшенична,

світлини з архіву кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print