Професор Ігор Богданов: «Наша мета – інвестувати у майбутнє…»

Теоретичне навчання в БДПУ закінчилось, але робота триває – закінчуються сесії, підсумкові атестації, почалися випускні вечори, попереду вступна кампанія. Університет – організм, що працює безперервно 365 днів на рік.

Ми звернулися безпосередньо до ректора університету Ігоря Богданова з проханням розказати, що відбувається зараз, які мрії і задуми вже втілені у життя, а яких змін чекати найближчим часом.

– Хочеш насмішити Бога, розкажи йому про свої плани, – жартує Ігор Тимофійович. – А якщо серйозно, то наш стратегічний план можна назвати «Інвестуй у майбутнє». Ми почали процес капітального ремонту спортивної зали по вулиці Пушкіна та фасаду 5-б корпусу. Проектні роботи за цими об’єктами вже завершені, частково (щодо фасаду) ми маємо позитивний експертний висновок Державної експертизи, а щодо спортзалу – у процесі розгляду. І сподіваємось, що впродовж місяця-двох зможемо оголосити тендерну процедуру із закупівлі послуг, так, щоб вийти на початок реалізації цих масштабних проектів. Приблизна вартість складає три з половиною мільйона – це фасад і чотири з половиною – це спортзал. Плануємо за два роки реалізувати ці задуми, бо за рік зробити це неможливо. А поточні ремонти проводимо цілий рік: наразі відбувається заміна вікон і системи опалення в головному корпусі. Замінено 18 вікон у 2 корпусі.

Як елемент найбільшого задуму – добудова нового корпусу 1-Б – ми закінчуємо і віддаємо на експертизу проект. До речі, 8 млн гривень із загального фонду на добудову ми вже отримали за безпосередньої участі народного депутата України Сергія Соболєва.

Плануємо будівництво нової мінікотельні. Якщо нам вдасться це реалізувати, то ми будемо мати своє власне джерело теплопостачання для корпусів 1, 1-А, 1-Б (на перспективу) і гуртожитку.

 

Нещодавно ми всі були свідками урочистого відкриття відремонтованого й оновленого фасаду 5-го корпусу. А в майбутньому планується капітальний ремонт іншого крила цієї ж будівлі. Як буде виглядати 5-Б корпус після ремонтних робіт? Чи буде там таке ж красиве освітлення? Можливо, він буде мати стилістику старовинної будівлі?

Стилістика буде не старовинною, проте близькою до відремонтованої частини. Родзинкою стане орнамент рушника, який прикрашає будівлю, розфарбований у кольори, притаманні нашому регіону. Над цим працювали учені БДПУ – Ігор Лиман, Вікторія Константинова, Марія Греб, Юлія Бєлова. І нове освітлення теж стане яскравим, колоритним, національним акцентом, окрасою університету.

 

Які кошти плануєте залучити для втілення цього амбітного задуму?

Сподіваємося на допомогу міста й області. Про обласну субвенцію вже є попередня домовленість з депутатом облради Миколою Ільїним, стосовно міської – є попередня домовленість з міським головою Володимиром Чепурним, низкою депутатів міської ради. Нещодавно мав зустріч з членом наглядової ради університету, народним депутатом України Сергієм Валентировим, який також обіцяв допомогу. І, звичайно ж, будуть залучені і власні кошти. Отже, за два роки зможемо втілити у життя цей задум.

Паралельно плануємо розробку проектно-кошторисної документації щодо внутрішнього дворика, де буде і спортивний майданчик, і зони відпочинку. Отже, до 2021 року, сподіваюсь, зможемо побачити кінцевий результат – перевтілення 5-го корпусу. Головне, щоб не завадили форс-мажори.

Хочу додати, що найсерйознішим проектом, який може бути розпочато вже цьогоріч, є гуртожиток № 1. Тобто, уже визначено порядок використання коштів Постановою Кабінету Міністрів України, і тепер чекаємо постанови, яка безпосередньо внесе наш об’єкт як такий, що фінансується за рахунок Європейського інвестиційного банку. Всі необхідні узгодження ми маємо. За словами директора департаменту Міністерства регіонального розвитку і будівництва, у липні чекаємо рішення Уряду й розпочинаємо тендерні процедури.

Не можу не спитати про рідний 4-й корпус, де навчаються журналісти. Чи є він у Ваших планах?

У минулому році там був зроблений ремонт аудиторії, відкрито телестудію, у цьому році повністю переоснащено комп’ютерний парк – ми придбали 10 нових машин для спеціальності «Журналістика», найсучасніший фотоапарат. Плануємо зробити ремонт покрівлі. Але це за результатами вступної кампанії (сміється). Ми підтримуємо тих, хто працює!

На початку вересня відкриємо лабораторію на факультеті фізичного виховання. Все обладнання закуплене, ремонт зроблений, залишилось облаштувати мультимедійною системою. І дуже сподіваємося, що або 1 вересня, або до Дня працівника освіти відкриємо меморіальну аудиторію академіка Василя Демиденка, – це 139 аудиторія. Зараз готуємо документи на тендер, оскільки плануємо покласти новий паркет, капітально відремонтувати стіни й закупити нові меблі. Думаю, що за два місяці все зробимо. Це буде найбільша сучасна лекційна аудиторія в головному корпусі. Відкриємо лабораторію Нової української школи на факультеті ППОМ. Ще однією цікавинкою стане дерево бажань, яке ми встановимо в нашій новій парковій зоні біля головного корпусу.

Редакція «Університетського слова» бажає вдалої вступної кампанії та реалізації всіх планів!

Юлія Мельнікова, завідувач кафедри соціальних комунікацій БДПУ
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Один коментар до “Професор Ігор Богданов: «Наша мета – інвестувати у майбутнє…»”

Коментарі закриті.