Профорієнтаційна робота: новий формат

Сьогодення діяльності викладачів кафедри початкової освіти наповнене різноманітними важливими аспектами, одним із яких є профорієнтаційна робота. Так, на минулому тижні доцентка зазначеного вище структурного підрозділу БДПУ Лада Чемоніна організувала дві зустрічі в онлайн форматі на платформі Zoom з учнями Бердянської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов № 16.

На першу зустріч 01 грудня 2021 року було запрошено здобувачів освіти, які навчаються в 10-х класах. Для цього контингенту потенційних абітурієнтів викладачка підготувала заочну екскурсію, під час якої презентувала Бердянський державний педагогічний університет, проінформувала десятикласників щодо подальших можливостей і життєвих перспектив за умови отримання ними педагогічної професії, зокрема вчителя початкової школи. Кінцевою нотою цього заходу став перегляд відеоролика про вибір майбутньої професії, знятого студентами 4 курсу ФППОМ.
Учні 11-х класів БСШ № 16 стали учасниками другої зустрічі, що відбулася 02 грудня 2021 року. Спілкуючись із цим контингентом школярів, Лада Чемоніна проінформувала їх щодо особливостей проведення вступної кампанії, ознайомила із розмаїттям факультетів і спеціальностей, за якими здійснюється набір студентів у Бердянському державному педагогічному університеті, зосередивши увагу на спеціальностях факультету психолого-педагогічної освіти і мистецтв. Доцентка відповіла на ряд запитань, поставлених майбутніми абітурієнтами, щодо можливостей подальшого працевлаштування, особливостей студентського життя та мобільності здобувачів вищої освіти. Із метою активізації професійного самовизначення одинадцятикласникам було запропоновано переглянути відеоролик-мотиватор, знятий студентами 4 курсу ФППОМ.

02 грудня 2021 року доценткою кафедри початкової освіти Катериною Степанюк було проведено он-лайн зустріч із випускниками ЗОШ № 7 м. Бердянськ. Майбутні абітурієнти та їхні батьки ознайомилися з умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році, датами проведення пробного ЗНО основної сесії ЗНО, особливостями навчання за освітньою програмою 013 Початкова освіта на першому рівні вищої освіти та отримали відповіді щодо термінів вступної кампанії 2022.

Наприкінці грудня 2021 року в Бердянській багатопрофільній гімназії №2 випускники зацікавлено слухали інформацію про особливості вступної кампанії 2022 року від старшої викладачки Марини Нестеренко. Найбільше питань у учасників зустрічі виникало щодо механізму роботи системи пріоритетності заяв: як правильно визначити пріоритет, чи можна його змінити, як відбувається розподіл бюджетних місць тощо. Важливим завданням нашої співробітниці було пояснення майбутнім абітурієнтам, як збільшити свої шанси потрапити на бюджетну форму навчання. Зважаючи на це, М. Нестеренко було презентовано переваги педагогічних освітніх програмам БДПУ, зокрема “Початкова освіта”. Як позитивний фактор доцільно відмітити активну участь в обговоренні ключових моментів директорки закладу Наталії Данилової та класної керівниці Олени Троян, що свідчить про значну зацікавленість адміністрації ЗЗСО в успішному майбутньому своїх учнів.

Напередодні новорічних свят старша викладачка кафедри початкової освіти Крістіна Петрик провела профорієнтаційний захід для учнів Більмацького опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів Кам’янської селищної ради Пологівського району Запорізької області. Через карантинні обмеження зустріч із здобувачами освіти випускних класів закладу пройшла в онлайн-форматі. Учасників заходу було детально проінформовано про умови вступу на факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету та висвітлено основні переваги навчання на спеціальності 013 Початкова освіта.

Зустрічі з майбутніми абітурієнтами завжди допомагають викладачам нашого закладу розставити акценти щодо інтересів сучасного покоління старшокласників, визначити подальші перспективні лінії роботи і факультету, й університету в цілому.

За матеріалами кафедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print