Мистецький відеопроєкт – сучасна альтернатива традиційному складанню екзаменів

Мистецтво різних стилів, епох і цивілізацій часом здається нам мовчазним, але кожен твір – чи архітектурний об’єкт, чи скульптура, чи картина, приховують купу таємниць. У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, аналіз досвіду зарубіжних країн спонукає змінювати організаційні онлайн-форми проведення екзаменів у закладах вищої освіти. Виклики сучасного суспільства вимагають докорінних змін у викладанні мистецьких предметів.

Так, упродовж навчального семестру здобувачі першого рівня вищої освіти 3-го курсу спеціальності 013 Початкова освіта факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ (декан – проф. Людмила Коваль) під керівництвом старшої викладачки Ольги Качерової вивчали курс художнього напряму «Історія образотворчого мистецтва». У процесі навчання студенти вчилися споглядати на класичне мистецтво очима сучасників, таким чином переосмислюючи те, що відбувається у мистецтві сьогодні. Програма була побудована за новою моделлю: завдяки онлайн-платформам здобувачі мали можливість вільно орієнтуватися у жанрах і стилях мистецтва, за характерними рисами і манерою виконання впізнавати митців, зчитувати закладені ними у твори історії і послання. Віртуальні екскурсії помітно відрізняли традиційне викладання історії мистецтва та передбачало проведення екзамену в незвичному форматі – створенні відеопроєкту. В основу цього відеопроєкту закладена ідея відображення минулого крізь призму сучасності. Розповідь над якою потрібно замислитись і поринути у світ мистецтва. Адже більше немає необхідності писати згідно з канонами, художники прагнуть самовираження, їхня фантазія дає поштовх до зародження нових стилів та напрямків.
Ми маємо навчитися розуміти мистецтво минулого, аби вміти бачити його у сьогоденні.

Посилання на мистецький відеопроєкт – сучасна альтернатива традиційному складанню екзаменів: https://www.instagram.com/tv/CYWICVLBZVv/?utm_medium=copy_link

За матеріалами катедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print