Прокрастинація наукової роботи: профілактика засобами арттерапії

ідкладання справ «на потім», «на завтра», «на майбутнє» є поширеної проблемою як для науковців, так і для здобувачів освіти, що призводить до порушення дедлайнів, зниження якості роботи та напруги. Для подолання прокрастинації необхідно зрозуміти її причини та застосувати ефективні стратегії. Саме ці питання були в фокусі уваги воркшопу «Прокрастинація наукової роботи: профілактика засобами арттерапії», спікеркої якого виступила Євгенія Кочерга, доцентка кафедри психології ФППОМ.

Розпочався захід цікавими антипорадами для написання наукової роботи, що дозволило виокремити ті помилки, які допускає кожен. Потім учасники виконували різноманітні арттерапевтичні завдання, які сприяли усвідомленню даного явища, переходу з роздумів до дії, творчому і приємному плануванню наукової роботи:  “Намалюй прокрастинацію”, креативне письмо “Моя наукова історія”, “Карта внутрішньої дії”, кольоротайм-менеджмент “Кольорове планування”.

Наприкінці воркшопу учасники поділилися враженнями та зазначили, що гумор часто допомагає справитися з тими питаннями, які не вдається вирішити іншими способами, а практичний інтенсив дозволив побачити власні образи прокрастинації, трансформувати їх в позитив та ресурс.

Незвичний формат заходу сприяв невимушеній атмосфері, заохоченню учасників до обговорення важливої теми, усвідомленню того, що схильність до постійного відкладання важливих і термінових справ заважає людям бути по-справжньому успішними, але якщо захотіти, завжди можна попрацювати над собою і перейти від людини прокрастинатора до людини успішної.

За матеріалами кафедри психології


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print