Промисловці та підприємці Бердянська приємно вражені міжнародним науковим потенціалом БДПУ

У середу, 17 квітня, в БДПУ відбулось чергове засідання ради Бердянської Спілки промисловців і підприємців «Потенціал», присвячене вивченню досвіду міжнародних зв’язків університету.

У привітальному слові ректор БДПУ, професор Вікторія Зарва детально розповіла представникам промислово-підприємницької еліти Бердянська про шлях, який пройшов виш за останні два роки, про зростаючий авторитет БДПУ в Україні та за її межами, про розвиток міжнародних зв’язків, науковий та технічний потенціал університету, який визнаний одним з кращих в Україні в 2012 році.

Зокрема, Вікторія Анатоліївна підкреслила, що за своїм професорсько-викладацьким складом БДПУ є провідним вишем регіону, який вже бере участь у багатьох міжнародних проектах, зокрема й таких, що мають прикладне значення для реального сектору економіки. Лише в минулому році БДПУ відвідав з науковими візитами 91 науковець з 15 країн світу, університет підписав понад 10 угод про співробітництво та партнерство тільки з іноземними партнерами. Сьогодні вчені БДПУ активно працюють у понад 40 міжнародних проектах, кожен з яких – нові зв’язки з сотнями науковців та промисловців з усього світу.

Останній аспект дуже цікавив членів ради БСПП «Потенціал», які задавали багато питань професору Ігорю Лиману, що відповідає в університеті за міжнародні зв’язки.

Він повідомив присутнім, що наразі БДПУ є членом кількох авторитетних міжнародних об’єднань, зокрема, Асоціації університетів Карпатського регіону – ACRU, яка об’єднує виші восьми країн, Міжнародної асоціації університетських президентів – (IAUP), Мережі членів інституту міжнародної освіти (IIE), яка налічує понад тисячу університетів світу.

З великим зацікавленням присутні слухали повідомлення професора Віталія Межуєва про досвід міжнародного співробітництва його кафедри та його особисто з науковцями багатьох країн при реалізації проектів, які замовляються провідними корпораціями світу. Зокрема, спільну розробку бердянських учених з колегами з Бельгії та Німеччини в створенні операційної системи реального часу OpenComRTOS було придбано концерном Toyota.

Перший проректор БДПУ Володимир Федорик у своєму виступі підкреслив, що вчені БДПУ можуть суттєво допомогти бердянським промисловцям та підприємцям (роботодавцям) у різних галузях економіки, зокрема у побудові інформаційних систем, виготовленні спеціалізованих комп’ютерних програм, розробці нових матеріалів, зокрема, за допомогою нанотехнологій та їх обробці, в галузі економічних наук, в сфері туризму та відпочинку.

Члени Бердянської Спілки промисловців і підприємців «Потенціал» не очікували від цієї зустрічі такого обсягу цікавої та корисної інформації, чим були приємно вражені та дуже задоволені. Тепер від них залежить, що з напрацьованого Бердянським державним педагогічним університетом на міжнародній арені втілюватиметься в життя у нашому регіоні.

Сергій Білоусов

На світлині Кристини Єрофеєвої: цікавий момент із надзвичайно цікавого засідання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print