Привертаючи увагу…

   У Бердянському краєзнавчому музеї недавно проходив захід, присвячений Всесвітньому Дню моря, який покликаний привернути увагу міжнародного суспільства до екологічних проблем морів та океанів. Не є винятком і наше Азовське море – з його надмірним виловом риби та забрудненням різноманітними нечистотами. Обговорення цих проблем домінувало на цій зустрічі вчених-екологів та зацікавлених осіб.

Серед запрошених – студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ, завідувач лабораторії гідробіологічних і екологотоксикологічних досліджень Інституту рибного господарства та екології морів (ІРЕМ) Віра Гетманенко, вчені-екологи: кандидат біологічних наук, доцент БДПУ Віталій Гнатюк, кандидат хімічних наук, доцент МДУ Олександр Мягченко, кандидат педагогічних наук, доцент МДУ Тетяна Шаповалова.

Під час заходу науковий співробітник відділу природи Світлана Дуленко розповіла про святкування Всесвітнього Дня моря, його передісторію започаткування та стрімкого міжнародного руху боротьби за чистоту морів і океанів у наш час.

Перед присутніми також виступив і Віталій Гнатюк із цікавою доповіддю про унікальність Азовського моря, зупинившись на проблемах його узбережжя.

Інформативним виступом про сучасний стан Азовського басейну Віра Гетманенко звернула увагу на важливу діяльність ІРЕМ у відтворенні рибних запасів моря.

Олександр Мягченко доповідав про діяльність екологічних організацій щодо збереження унікальної водойми планети.

Також було цікавим доповнення Тетяни Шаповалової щодо походження кіс Азовського моря.

Наприкінці заходу науковці дискутували щодо опріснення і підняття рівня солоності вод та повільного процесу евтрофікації Азовського моря.

viber image-1 viber image-2

Изображение 004 Изображение 011

Изображение 014

 

Віталій Гнатюк,
заступник декана факультету фізичного виховання з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології
(за матеріалами та світлинами краєзнавчого музею)

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print