Родзинки благодійного ярмарку

_DSC8468

Учора, 26 травня, студенти соціально-гуманітарного факультету БДПУ спільно з викладачами кафедри історії України влаштували справжнє ярмаркове свято, представивши в асортименті різноманітні вироби ручної роботи. Покупці мали можливість придбати давні українські обереги – ляльки-мотанки і «зерновушки», а також кавові іграшки, прикраси в українському стилі. Поповнився ярмарковий асортимент і печивом з українською символікою, купуючи яке можна було отримати й побажання на майбутнє, що особливо сподобалось відвідувачам. Благодійний ярмарок зібрав 2026 грн. Гроші передані на допомогу батальйону Святої Марії, військовому шпиталю та благодійному фонду «Наші Атланти».

_DSC8460

Родзинкою благодійного заходу став показ фільму ««По той бік Дніпра»: вплив контраверсійних образів «іншого українця» на формування ментальних кордонів», який було знято науковцями та волонтерами Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та Запорізького національного університету за підтримки Запорізького обласного товариства дослідників історії і культури Центральної та Східної Європи, Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні. Презентація фільму, що пройшла в містах-учасниках проекту, була представлена й в стінах БДПУ регіональним осередком Запорізького наукового товариства. Відмітимо, що підготовлений науково-навчальний відеофільм дав можливість обговорити усталені стереотипи відносно мешканців різних регіонів, їх роль в минулому та вплив на сучасність, дозволив представити нові точки зору на відомі історичні події, сприяв формуванню незаангажованих поглядів на минуле України. Більш детальну інформацію про проект і сам фільм можна знайти на сайті Інституту історичної урбаністики.

_DSC8477

Дякуємо всім, хто долучився до нашого заходу, а також тим, хто залишився небайдужим! Пам’ятаємо, допомагаємо, перемагаємо!

Анастасія Ковалюк,
студентка соціально-гуманітарного факультету

Світлини з архіву кафедри історії України


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print