Семінар «Популяризація культурних надбань національних меншин Північного Приазов’я» як нова форма співпраці з національними спільнотами м.Бердянська

2 грудня 2020 року на платформі ZOOM відбувся міський семінар «Популяризація культурних надбань національних меншин Північного Приазов’я», ініційований кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету. Метою зустрічі стало актуальне на сьогодні питання вивчення культурних надбань національних меншин Північного Приазов’я в рамках Концепції нової української школи.

На семінар були запрошені викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, здобувачі вищої освіти спеціальностей Хореографія та Музичне мистецтво і представники національних спільнот міста Бердянська. До конференції доєдналися: голова польського культурно-просвітницького товариства «Відродження» Олексій Миколайович Сухомлинов, голова центру німецької культури «Фройншафт» Наталя Емануїлівна Бай, заступник голови вірменської громади Бердянська Гаяне Петросівна Вардікян, голова грецького товариства «Еллада» Ірина Давидівна Нагай, голова болгарського товариства «Родолюбие» Лариса Іванівна Савченко, голова еврейської громади «Тхия» Олександр Миколайович Дроздов, які представили в презентаціях та цікавих розповідях  відомості про діяльність національних товариств Бердянська.

Співпраця кафедри з національними спільнотами Північного Приазов’я  триває вже багато років (грецьке, болгарське та польське товариство), зокрема творчі колективи мають у своєму репертуарі грецькі і болгарські пісні, виконують їх на фестивалях і конкурсах, займають перші місця. Також постійно викладачі кафедри, керівники музичних колективів, здобувачі спеціальностей «Хореографія» та «Музичне мистецтво»  беруть участь у заходах, які проводять національні спільноти Бердянська. Про це згадували голови товариств під час своїх розповідей.

У рамках семінару були окреслені нові напрямки співпраці з вірменським та еврейськом товариством.  Так, викладачі кафедри Руслан Павленко та Олена Бузова звернулися до представників цих спільнот з пропозицією надати консультації щодо вивчення студентами університету національної танцювальної та пісенної культури . Завідувачка кафедри Олена Мартиненко запропонувала розглянути можливість проходження виробничої практики здобувачів спеціальності «Хореографія» на базі національних товариств з метою глибшого вивчення їх культури.

Зустріч пройшла в теплій, невимушеній атмосфері. Дякуємо всім, хто бути присутнім на цьому заході. Тож, сподіваємося на подальшу творчу співпрацю з національними товариствами м. Бердянська.

Доцентка кафедри Анетта ОМЕЛЬЧЕНКО


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print