Упродовж двох квітневих днів на базі Хмельницького національного університету у рамках міжнародного проекту TEMPUS IV «Підготовка педагогів і освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами і організаціями» проходив семінар-тренінг для ІТ-менеджерів. У ньому взяли участь: старший викладач кафедри соціальних комунікацій БДПУ Руслан Вербовий та викладач кафедри інновацій та інформаційної діяльності в освіті Олена Тишкова – від Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Приймали гостей проректор з міжнародних зв’язків ХНУ Микола Йохна, директор Компетентісного центру освітнього менеджменту і міжнародних освітніх програм Валентина Стадник та ІТ-менеджер проекту Сергій Михальчік.
Семінар розпочали Микола Йохна та Валентина Стадник привітанням учасників від імені університету. Представники навчального закладу окреслили роль і завдання ІТ-менеджерів у реалізації проекту TEMPUS IV «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами та організаціями». Виступаючі наголосили на важливості виконання подібних міжнародних проектів для вітчизняних освітніх закладів та рівні відповідальності, презентували Хмельницький національний університет та поділилися досвідом виконання міжнародних освітніх програм.
ІТ-менеджер проекту Сергій Михальчік провів для учасників воркшоп з приводу програмно-апаратного обладнання сучасної навчальної мультимедійної лабораторії, наголосив на важливості його використання під час реалізації проекту. Серед представленого доповідачем обладнання особливо цікавою учасникам семінару видалася система зв’язку для відеоконференцій High-End класу Polycom. На її базі, завдяки наявності різноманітних аудіо та відео інтерфейсів, можна модифікувати універсальні рішення для відеоконференцій: від найпростіших до найскладніших, таких як аудиторії з великою кількістю відеокамер, мікрофонів, дисплеїв, проекторів або залів засідань з повністю інтегрованою системою управління.
Учасники семінару-тренінгу відвідали серверну факультету заочного і дистанційного навчання, де старший інженер Михайло Яновський провів презентацію з приводу організації інформаційної системи керування навчальним процесом на основі технологічних розробок Хмельницького національного університету та Microsoft. Михайло Леонідович є розробником системи дистанційної освіти ХНУ, відтак гості університету мали змогу предметно та ефективно ознайомитись з інноваційною освітньою розробкою. Крім того, виступаючий під час своєї презентації частково зосереджував увагу на проблемах ліцензійного програмного забезпечення, математичного підходу у проектуванні сучасних інформаційних систем.
Начальник інформаційно-комп’ютерного центру Сергій Слободянюк у приміщенні Компетентнісного центру освітнього менеджменту і міжнародних освітніх програм презентував завдання ІТ-менеджерів у створенні та забезпеченні функціонування лабораторії інклюзивної освіти. Доповідач презентував організацією інформаційних систем та мереж Хмельницького національного університету.
На завершення першого робочого дня Сергій Михальчік провів воркшоп з адміністрування та наповнення сайту проекту. ІТ-менеджер поділився досвідом дотримання інформаційної політики на прикладі реалізації попередніх проектів.
Другий день семінару-тренінгу розпочався з презентації на тему: «Способи і методи наповнення інформацією модульного середовища для навчання і середовища дистанційного навчання; можливості їх використання в інклюзивній освіті», яку провів Сергій Михальчік. Доцент кафедри автоматизованих систем і моделювання в економіці Костянтин Більовський виступив перед учасниками з темою: «Створення навчальних курсів у модульному середовищі для навчання: використання ліцензійного програмного забезпечення, наповнення курсів, сертифікація курсів». Увагу зосереджували на проблемах розробки навчальних модулів для дистанційного навчання, рейтингах викладачів, електронних журналах навчального навантаження викладачів тощо.
ІТ-менеджер Сергій Михальчік спільно з інженером Олександром Яцковським наглядно продемонстрували експлуатацію дисплейно-термінального класу в навчальному процесі. Виступаючі неодноразово наголошували на перевагах та недоліках використання термінального обладнання у навчальному процесі.
На завершення ІТ-менеджер Сергій Михальчік разом з начальником інформаційно-комп’ютерного центру Сергієм Слободянюком провели воркшоп з теми: «Організація керування багаторівневою комп’ютерною мережею університету». Проректор з міжнародних зв’язків Микола Йохна вручив учасникам семінару-тренінгу сертифікати про підвищення кваліфікації, провів екскурсію до музею університету та побажав успіхів у роботі над виконанням проекту.
У результаті дводенної програми учасники отримали неоціненний досвід з IT-менеджменту, що дозволить ефективно реалізувати цілі міжнародного проекту. Особливої уваги заслуговує ознайомлення делегантів зі системою дистанційного навчання та електронного документообігу, які успішно розробленні та впровадженні у навчальний процес колективом Хмельницького національного університету.
Нагадаємо, що програма TEMPUS реалізується через проекти, які ініціюються, розробляються та реалізовуються на основі партнерства за участі університетів і науково-дослідних інституцій, міністерств чи незалежних агенцій із забезпечення якості освіти, студентських спілок, асоціацій ректорів, викладачів, працедавців, громадських організацій із країн-членів ЄС і країн-партнерів. Партнерство між університетами має форму консорціуму, кількість членів якого не обмежена.
«Університетське Слово»
(за матеріалами «відряджувального»
звіту Руслана Вербового)