Шевченківський марафон у БДПУ

Україна багата на талановитих митців, які прославляють її у своїх віршах, картинах та піснях. Кожен з них, безсумнівно, вартий уваги та вшанування. Тому 10 березня у 5 корпусі БДПУ було проведено поетичний марафон “Живі слова”, присвячений вшануванню пам’яті Т. Г. Шевченка. Цей захід поклав початок весняному поетичному марафону до Міжнародного дня поезії.

Доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Новик Ольга Петрівна залучила першокурсників до перегляду презентації про українського поета-борця за свободу. Також справив враження на присутніх відеосюжет, де відомі медіаперсони читали вірш Тараса Шевченка “Заповіт” під музику сучасних композиторів.

Студенти 1УМЛ декламували найвідоміші вірші Кобзаря, які вивчаються у школі: “Сон”, “Садок вишневий коло хати”, “Мені тринадцятий минало” та інші. Кожен з них емоційно декламував кожну строфу, передаючи експресію поета.

Напередодні цього заходу було проведено літературну вікторину, переможців якої оголосили під час презентації. Неабияк зацікавив студентів анімаційний хоррор 2015 року за мотивами вірша “За байраком байрак”.

Журналісти також не залишись осторонь та підготували медіапроєкт, у якому студенти ФФСК декламували вірш “Заповіт” різними мовами: французькою, англійською, українською, німецькою, польською та болгарською. По закінченню заходу  Ольга Петрівна порадила гостям частіше звертатися до творчості Шевченка. “Ви знайдете для себе багато речей, які будуть відлунням ваших думок та переживань”, – зазначила професорка.

Дарина Тестова, кореспондентка «Університетського слова»

Фоторепортаж: Микита Амелічев


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print