Швецькі «розбірки»

  Гальмстад — портове, університетське, промислове місто в гирлі річки Ніссан, на південному заході Швеції. Тут з 5 по 9 листопада пройшов 47-й чемпіонат світу з пауерліфтингу серед чоловіків.

Двоє магістрантів Бердянського державного педагогічного університету в складі національної збірної України захищали прапор України. І хоча вони ще в юніорському віці, їм вдалося доказати, що місто в дорослій збірній вони займають не дарма.

    Спочатку у ваговій категорії до 74 кг Владислав Чорний (факультет фізичного виховання) показав у присіданні 335кг виборов бронзову нагороду. Сума триборства 842,5кг – це новий рекорд України серед дорослих, та рекорд світу серед юніорів.

   Справжній блокбастер розвернувся у категорії до 105 кг. Чемпіон всесвітніх ігор 2017 року з Харкова Сергій Білий та абсолютний чемпіон світу серед юніорів 2018 року магістрант факультету фізико – математичної , комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ Олександр Рубець з Бердянська влаштували вражаючий двобій на світовій арені!

     430 кг у присіданні в активі Олександра та мала золота медаль, 395 зафіксував Сергій Білий. Новий світовий рекорд серед юніорів у жимі встановив Рубець – 302,5 кг, а Білий в свою чергу витиснув 305 кг та малу бронзу в цій вправі. У тязі харків‘янин підкорює 362,5 кг і посідає друге місце у заключній вправі та другу сходинку на п‘єдесталі пошани за сумою триборства – 1062,5 кг. А Олександр Рубець в свою чергу у другій спробі в тязі 347,5 кг встановлює новий світовий рекорд серед юніорів 1080 кг та піднімається на найвищий щабель чемпіонату світу! Дуже шкода, що у заключній спробі тяги на 360 кг світовий рекорд у сумі триборства серед дорослих вагової категорії до 105 кг буквально вислизнув з рук  чемпіона! На третьому місці спортсмен з Тайваня Янг Сен з результатом 1017,5 кг.

вітання

 

Леонід Котенджи,

заслужений тренер України

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print