Студенти-болгаристи відсвяткували День Незалежності Болгарії

23 вересня 2019 року студенти-болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій разом з викладачами Світланою Корнієнко та Оксаною Червенко зібралися після занять у Культурно-інформаційному центрі болгари стики «Кирилиця», щоб відзначити День Незалежності Болгарії. Традиційно свято розпочали з Гімну Болгарії, який студенти самі виконали, акомпанувала студентка 3 курсу Тетяна Кольва.

Кирил Бельов, викладач, відряджений у наше місто МОН Республіки Болгарії розповів про те, що сьогодні, в день 111-ої річниці від проголошення Незалежності, варто згадати, що до 1908 року князівство Болгарія фактично було васалом Османської імперії. 22 вересня 1908 року князь Фердинанд зачитав в місті Велико Тирново Маніфест про Незалежність Болгарії. З цього моменту країна змінила форму князівства на царство. У 1909 році Великі сили визнали офіційно Болгарію незалежною.

У рамках урочистості члени студентського болгарського товариства Яна Коваленко і Тетяна Гагара вивчили зі студентами відому болгарську пісню «Аз знам, Българийо, аз знам» на слова Михаіла Белчева, музика Тончо Русева.

Завершили свято традиційно болгарським хоро. Атмосфера вільного духу маленького балканського народу, що знайшов собі притулок у Приазовських степах України, панувала на від початку до кінця. Такі заходи сприяють зміцненню україно-болгарських культурних відносин, бо всі ми – словʼяни, вільні духом, і тільки вільна людина може бути щасливою.

Анна Натха, голова студентського
болгарського товариства ʺТавріяʺ
Світлини з архіву Культурно-інформаційного центру болгаристики ФФСК БДПУ ʺКирилицяʺ:
Студенти-болгаристи разом з викладачами вчать пісню «Аз знам, Българийо, аз знам».

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print