Стипендіати Фонду Ковшевич від БДПУ прослухали лекцію старшої спеціалістки з соціального захисту Світового банку

Стипендіатам Фонду Катерини Ковшевич надається можливість відвідати онлайн-вебінари з іноземними фахівцями, які популяризують науково обґрунтовані новини про навколишнє середовище та здоров’я. У середу, 20 жовтня, учасники зустрілись зі старшою спеціалісткою з соціального захисту Світового банку. Темою конференції стало кредитування Світовим банком на підтримку бідних домогосподарств в Україні під час пандемії Covid-19.

Спікерка Катерина Петрина має понад 20-річний досвід аналітичної роботи з соціальним захистом, соціальним обслуговуванням, пенсіями та іншими сферами. Пані Катерина керувала операціями Банку в Україні, Хорватії, Молдові, Казахстані, Словацькій Республіці. Зараз основна мети її роботи – це покращити ефективність української системи соціальної допомоги для малозабезпечених сімей.

Проєкт Модернізації мереж соціального захисту в Україні у розмірі 300 млн доларів є найбільшою операцією кредитування Світового банку у Східній Європі та регіоні Центральної Азії.

Через коронавірусну кризу економіка України скоротилась на 6,5% у 2020 році. Локдаун призвів до різкого росту безробітних. Від 12 березня до 31 серпня 2020 року 444 млн. українців залишилося без роботи та отримали допомогу по безробіттю.

У 2016 році Міністерство соціальної політики України запустило пілотний проєкт «Рука допомоги». Мета проєкту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу.

За роки існування учасниками програми стали 5 тис. 681 українців, з яких 2 тис. 145 були працевлаштовані через Державну службу зайнятості. 237 учасника відкрили власний бізнес і тепер їхній місячний дохід становить 25–150 тис. грн.

Наприкінці, учасники ставили свої запитання до спікерки. Серед цікавих питань був пункт про запобігання корупції або шахрайству на всіх етапах допомоги. Як розповіла Катерина Петрина, для цього була створена соціальна інспекція, здатна ефективно виявляти та виправляти неправомірності виплат, пов’язані з помилками та шахрайством. Проєкт включав розробку оперативних посібників для соціальних інспекторів, тематичні перевірки, розробку системи оцінки ризиків бенефіціарів, яку використовують для тематичної перевірки.

Тетяна Волканова, кореспондентка «УС»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print