«Свотінг» – пранк ціною життя

У середу, 6 жовтня, відбувся традиційний перегляд фільму від Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA у форматі конференц-зустрічі.

Здобувачі вищої освіти разом із викладачами та організаторами переглядали стрічку «Пранкнули» від режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. Його фільми порушують питання пам’яті, віртуальності, технологій та просторів між світами і словами. У стрічці «Пранкнули» автор розкрив тему «свотінгу» – небезпечної для життя форми кібернасильства, обману правоохоронців, мета якого – направити озброєний загін спецпризначенців до будинку «жертви». За сюжетом онлайн-гравці діляться власними історіями «свотінгу», серед яких обвинувачення у вбивстві хлопця, спроба самогубства, погроза вбивства поліцейських.

«Свотери» телефонують під час стріму до поліції та вдають, ніби вбили когось зі своїх батьків. І в цей момент отримують донати від своїх глядачів. Один постраждалий такого кібернасильства розповів, що поліція могла ввірватися до його помешкання зі сльозогінним газом або застрелити його.

У США за подібні «пранки» люди можуть понести кримінальну відповідальність, проте в Україні це розцінюють як хуліганство.

Наприкінці конференц-зустрічі учасники поділилися власними враженнями від перегляду та зауважили, що проблема булінгу, на жаль, є актуальною в нашій країні.

Текст –Тетяна Волканова,
кореспондентка «Університетського слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print