СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку й утвердження української мови як державної. Задля підтримки державної мови, привернення уваги світової спільноти до проблем її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації та водночас вияву її краси й багатства, літературної довершеності Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який щорічно відзначається 9 листопада.

З нагоди свята кафедра української мови та методики викладання фахових дисциплін ІФСК БДПУ для студентів другого – четвертого курсів і магістрантів провела усний журнал «СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА» (відповідальні за проведення заходу – канд. філол. наук, доценти Е. В. Олійник та Н. В. Павлик).

Мета заходу: виховувати інтерес до рідного слова як неоціненного духовного багатства, в якому живе народ, передає з покоління в покоління мудрість і славу, культуру і традиції.

Ведучими дійства були студенти 21групи Інституту філології та соціальних комунікацій Анна Назаренко, Анжела Корхова, Марина Михайлик, Любов Споденюк, Олена Скудар, Лілія Пилипенко.

Були представлені такі сторінки журналу:

  1. 9 листопада – День української писемності та мови.
  2. З історії походження української мови.
  3. З історії виникнення української писемності.
  4. Кирило та Мефодій – слов’янські вчителі та просвітителі.
  5. Нестор Літописець – батько української історії та словесності.
  6. Українська мова – державна мова України.
  7. Сучасна українська літературна мова.
  8. Петро Яцик – щирий цінитель українського слова.

Увага студентів була акцентована на думці, що мова – своєрідна візитна картка кожної людини, за якою судять про її освіченість, ерудицію, начитаність. Знання мови потрібні кожній людині в її повсякденному житті – без них не можна глибоко збагнути почуте або прочитане, вправно користуватися рідним словом.

На святі учасники повідомили про історію виникнення свята – Дня української писемності та мови; вшанували пам’ять славнозвісних просвітителів слов’ян – Кирила та Мефодія; розповіли про видатного давньоруського письменника-літописця Нестора; познайомили присутніх з історією виникнення письма; з’ясували витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов та статус української мови як державної в сучасному комунікативному середовищі та ін. Розповідь супроводжувалася мультимедійною презентацією.

У цей день у нашому університеті традиційно стартував ІІ етап ХІV Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика.

Родзинкою свята стали виступи ансамблю народної пісні «Золотий гомін», які виконали кілька музичних композицій та козацький гімн, а також студентки 11-ї групи Ярослави Головко, яка продекламувала вірш Тараса Шевченка «Лілея».

Еліна Олійник,

кандидат філологічних наук, доцент

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print