СИЛА ЙОГО МОЛИТОВНОГО СЛОВА

…Шевченкові Слова так і обпікають своєю актуальністю. Особливо сьогодні, коли злі сили намагаються розірвати змордоване тіло рідної України на шматки… Бо ж у кожному його поетичному рядку – дума про Україну, про любов до неї, про таке глибоке вболівання його за “рабів німих”. Читаючи-перечитуючи його поезії, що назавжди поселяються в серцях наших, все по-новому осмислюємо їхню сутність. Вони і пророчі, і сповнені силою духу, і гордою невмирущістю. Його нев’янучі століттями вірші новітнім звучанням все входять і входять у домівку тих, хто прагне волі, миру, спокою… Університетські шанувальники Кобзаря, його молитовного Слова зібрали сьогодні в актовій залі всіх, кому не байдужа Його Величність – Тарас Григорович Шевченко. Щоби спільною університетською родиною вшанувати його 200-літній ювілей.

Про любов до нього, про шанування його, про велич його геніальності говорило все, починаючи від поетично-словесного обрамлення ведучими цього ювілейного дійства під назвою «До Кобзаря – думками, серцем і любов’ю» до пісень-віршів його і про нього.

Виступали: директор Науково-дослідного Інституту слов’янознавства та компаративістики Софія Філоненко, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання громадян міста Бердянська Ігор Зубрицький, редактор газети БДПУ «Університетське Слово», регіональний директор американського Фонду імені Катерини Ковшевич Степан Герилів, який вручив новій десятці студентів БДПУ Сертифікати про оплату за їх навчання в університеті протягом другого півріччя навчального року; директор інституту філології та соціальних комунікацій Ольга Харлан, нагородивши переможців конкурсу на кращий твір про Шевченка (див. світлини).

Співали: студентський хор під керівництвом Юрія Смаковського, ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – Олена Бузова), Вадим Петрик, Уляна Єгорова, Вікторія Лутчак, Любов Згурська, Анастасія Дядик, Микола Мурашов, учасники студентського вокального ансамблю Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв… Читали поезії Кобзареві та власні: Юлія Кісса, Оксана Кайда, Михайло Підгайний (див. світлини).

…У цей нелегкий для нас усіх, для рідної неньки України час так і хочеться процитувати Шевченка:

…І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

"Університетське Слово"

Світлини Олександра Степаненка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print