Такі цінні добрі справи

У минаючий зимовий період громадські організації (ГО) із залученням державних установ реалізували чимало значимих проектів з надання психолого-соціальної підтримки сім'ям ВПО, ветеранів АТО та місцевого населення. Скоординована діяльність Запорізького обласного ГО «Об’єднання психологів и психоаналітиків "Взаємодія» й «Першого Антикафе Бердянська «ЧАС Є»», «Крим СОС», «Азовського центру екологічної допомоги», «Нової Надії» дала можливість якісно та безкоштовно провести й  захід «Школа сім'ї» відразу за декількома напрямами:

– інформування про діяльність центрів соціальних служб для сім'ї дітей і молоді; висвітлення проблем ВІЛ/СНІД, профілактики ВІЛ-інфекцій (ЗОЦСССДМ);

– надання юридичних консультацій (центр «Крим СОС»);

– організація розважальних заходів з дітьми із залученням аніматорів і відвідинами зоопарку «Сафарі» (Перше Антикафе Бердянська «Час Є»);

– проведення психологічних майстерень і консультацій з дорослими учасниками (Запорізька обласна ГО «Об'єднання психологів та психоаналітиків Взаємодія», «Азовський центр екологічної допомоги», «Нова Надія»).

1

Для учасників «Школи сім'ї», а це 68 громадян, з яких – 26 дітей, що проживають в Запорізькій області (33 сім'ї), фахівці від ГО «Об'єднання психологів та психоаналітиків Взаємодія» організували проведення групових і індивідуальних заходів з психологічної освіти й консультування відносно дитячої психології, виховання, батьківсько-дитячих і сімейних стосунків, їх гармонізації; вирішення конфліктів, профілактиці кризових явищ психологічного стану, виробленню стресостійкості.

2 3 4 5

Зі свого боку, бердянські психологи Олена Коновалова (ГО «Азовський центр екологічної допомоги», голова ГО М. Кідалова) і Надія Дроботова (ГО «Нова Надія») організували постановку Форум-театру на базі готелю «Vera-Lux» , розташованого на бердянській косі. Форум-театр – це одна з перспективних форм групової роботи, на сьогодні використається як соціальна терапія, спрямована на виявлення і опрацьовування насущних соціальних проблем, їх профілактику.

6 7 Марина с мальчиками Юный зритель Форум-театра

Майстерно володіючи технологією проведення Форум-театру, джокери (модератори) О. Коновалова і Н. Дроботова зуміли втілити всі техніки, створивши ситуативну акторську трупу з непрофесіоналів і в буквальному розумінні «програти», відштовхуючись від їх особистого досвіду, випробувану типову житейську ситуацію дитячо-батьківських і сімейних відносин. Новоспечені актори на ходу детально відпрацювали сценку зі всіма діями і репліками, бездоганно її демонстрували перед такими ж учасниками Форум-театру, як вони самі. Жоден учасник не залишився байдужим до подій візуалізованої житейської сцени. Для кожного існувала можливість виказати своє бачення позиції будь-якого персонажу, і, виходячи з цього, вийти і здійснити заміну конкретного актора із знов «переробленою» роллю обговорюваного, а деколи і засуджуваного, персонажу.

Через глибоку внутрішню роботу, катарсис учасники Форум-театру зуміли «виплеснути» емоції, що накопичилися, набути досвіду виходу з життєвих ситуацій і проблем, розкріпачитися і одержати емоційне задоволення від спільно проведеного заходу.

«Школа сім'ї» «відбулася» за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ й партнерства Департаменту соціального захисту населення та Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Водночас, хочеться виразити подяку її ініціаторам – Запорізькій обласній ОО «Об'єднання психологів і психоаналітиків Взаємодія» і всім його організаторам, які зуміли втілити благородні цілі по наданню психолого-соціальної підтримки людям, які, у зв'язку з політичними подіями, виявилися без власного даху над головою, близьких родичів, улюблених друзів, постійного місця роботи і чиє майбутнє, поки що, з багатьма питаннями…

Марина Кідалова,
доцент кафедри психології БДПУ,
практикующий психолог,
голова ГО «Азовського центру екологічної допомоги»
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print