«Теорія всього» або час підвладний генію

Цього вівторка у другому корпусі БДПУ в аудиторії 205 відбувся перегляд біографічної мелодрами про видатного астрофізика «Всесвіт Стівена Хокінга» 2014 року режисера Джеймза Марша, або ще відомий під назвою «Теорія всього». Фільм заснований на мемуарах колишньої дружини вченого Джейн Хокінг «Traveling to Infiniti: My life with Stephen».

Стрічка розповідає про зовні непримітного молодого хлопця, котрий вступив в найпрестижніший коледж Великої Британії «Кембридж», щоб вивчати Космос. Проте вже тоді до Стівена почала помалу підступати невиліковна недуга – боковий амітрофічний склероз, що поступово приводило до паралічу м’язів. На вечірніх танцях він познайомився з гарною студенткою з факультету мистецтв Джейн Уайльд. Вона скрізь і всюди підримувала юнака, надихала та допомагала обдумувати висунуті ним теорії. Обзавелася з коханим сім’єю та стала плечем у домі.

Хокінг зміг доказати науковій спільноті про початок і кінець часу, беручи за основу чорні діри, які виникали за рахунок згорання і випаровування зірок, за що одні на нього виливали масу критики, а інші визнавали його як істинного генія. Найвідомішою та найкасовішою книгою науковця стала «Коротка історія часу», що вийшла у квітні 1988 і вважається бестселером, завдяки якій він став відомим на весь світ.

Проте у приватному житті було не все так гладко і спокійно. Чим довше Стівен жив і боровся з недугою, тим частіші виникали сварки між ним і дружиною. Неможливість повноцінно жити неодноразово ставило шлюб під загрозу розлучення. Адже ще молода і здорова Джейн хотіла звичайного домашнього затишку та почувати себе невимушено щасливою. Хоча вже після вручення Королевою Великої Британії «Золотої медалі Королівського астрономічного товариства» Стівен та Джейн все ж наважилися розійтися, залишившись при цьому добрими друзями.

По закінченню фільму у глядачів виникло бажання дізнатися більше про історія життя вченого Стівена Хокінга та прочитати його бестселер, щоб особисто переконатися в індивідуальному феномені цієї людини.

Сергій Сінча
Студент 4-ж групи
Фото автора

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print