Великі можливості відкриває час, в якому ми з вами живемо. Ми не маємо обмежень у можливостях, розвитку та прагненнях. Викладачі нашого університету не зупиняються на досягнутому, тому використовують будь-яку нагоду розвиватися самим та ділитися набутими знаннями зі студентами.
Нещодавно перша проректорка нашого університету, професор Ольга Гуренко взяла участь у 120-годинній серії тренінгів, які були організовані в рамках проєкту «Інноваційний університет та лідерство Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету». Факультет «Вільних мистецтв і наук» (Артес Лібералес).
Тренінги проходили з 7 по 11 жовтня 2019 року на базі Варшавського університету та з 14 по 18 жовтня на базі Ягеллонського університету у Кракові. Крім того, з 21 по 31 жовтня 2019 року були організовані зустрічі для надання учасникам інформаційної підтримки у підготовці мікропроєктів та індивідуальні консультації з провідними польськими науковцями та експертами у галузі науки й освіти.
Організаторами виступили професор Тарас Фініков, координатор проєкту з української сторони та професор Роберт Сухарський, який координував проєкт із польської сторони. Все це супроводжувалося підтримкою співорганізаторів Варшавського університету, Ягеллонського університету, Фундацією Artes Liberales з польської сторони та Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Спілкою ректорів закладів вищої освіти України з нашої сторони.
Загалом відбір проходив серед науковців, представників вищих навчальних закладів з усієї країни, а конкуренція склала 5,5 чоловік на одне місце. Метою такого заходу стала підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні інтердисциплінарні, трансдисциплінарні, міжгалузеві освітньо-наукові програми в практики української вищої школи.
За словами Ольги Гуренко, така практика допомагає не просто побачити принцип організації закладів вищої освіти, але й привезти з собою досвід запровадження таких практик у нас. А головне – бути готовим взяти на себе відповідальність за хід модернізації вищої школи.
У час, коли все довкола змінюється, не варто стояти осторонь. Слід брати у цьому участь і бути готовим до труднощів. Змінювати світ, розпочинаючи із себе.
Ангеліна Кружкова, кореспондентка «Університетського слова»
Фотографії з особистого архіву Ольги Гуренко