21 квітня у рамках Тижня іноземних мов відбулися два тематичні заходи, лейтмотивом яких стала культурна і суспільна пам’ять.
В Інституті філології та соціальних комунікацій було проведено конкурс на кращий відгук про улюблену англомовну книгу «Fresh Review» (модератор – Тетяна Розумна). У заході взяли участь студенти 2-4 курсів, які у цікавій формі розповідали про свої favorite книги, відповідали на запитання присутніх і продемонстрували високий рівень володіння іноземною мовою. Серед топ-списку була не лише класична література (Е. Хемінгуей «Старий і море», О. Уайльд «Портрет Доріана Грея», Ч. Діккенс «Різдвяна пісня в прозі», Агата Крісті «Десятеро негренят» і «Велика четвірка», Л. Керрол «Аліса у Дивокраї», Р. Бредбері «451° за Фаренгейтом»), а й проза сучасних письменників – «Гра престолів» Джорджа Мартіна, «Господиня» Стефені Маєр і «Гаррі Поттер» Дж. К. Ролінг. Перше місце у конкурсі зайняла Ганна Іванісова (25а група), друге – Надія Педченко (43а група), третє – Лариса Хоменко (43а група). Тож, історія світу живе в книгах, як історія людей – у суспільній пам’яті.
Яскравими, грайливими перлинами вирує ріка під назвою Життя. Але ми маємо пам’ятати, що вона є швидкоплинною, а її течія непередбачуваною і надзвичайно небезпечною. Тому кожна хвилина важлива і неповторна, варта поцінування. Саме пам’яті про життя людини було присвячено заняття-реквієм «Bright Personalities» (модератор – Оксана Халабузар). Студенти 4 курсу Інституту психолого-початкової освіти та мистецтв у своїх мультимедійних презентаціях згадали яскравих персоналій, які залишили цей світ у ХХІ столітті, – Стів Джобс, Пол Уокер, Уітні Хьюстон, Джордж Карлінг, Алан Рікман, Девід Бові, Кузьма Скрябін та інші.
Заняття мало інтерактивний і динамічний характер завдяки запропонованим для обговорення цитатам та висловлюванням згаданих відомих акторів, виконавців, культурних і громадських діячів. Це був англомовний захід, оповитий легким смутком спогадів.
Nevertheless the show must go on!
«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри іноземних мов і
методики викладання ІФСК БДПУ)