Тема сучасного рабства на шпальтах «Української правди»

Для дослідження цього питання було обрано матеріали «Української  правди» від початку повномасштабного вторгнення у лютому  2022 року і до 2024 року. Цей період, щоб зʼясувати чи вплинула війна на процес торгівлі людьми та як це висвітлюється в медіа був обраний невипадково.

Проаналізувавши публікації на цю тему, я взяла до уваги статтю Олени Чигрин «Сучасне рабство: як повномасштабна війна вплинула на торгівлю людьми в Україні». У ній йдеться, що з початком повномасштабної війни збільшився ризик стати жертвою торгівлі для українців, які виїхали за кордон. «Жертв заманюють в інтернеті за допомогою фальшивих обіцянок, вони зазнають насильства при приватному розміщенні за кордоном, або їх перехоплюють торговці людьми просто на кордоні», — зазначила Олена Чигрин.

Також публікація Єлизавети Коренко «Пʼять правил, як убезпечити себе від торгівлі людьми» є дуже корисною, завдяки її порадам можна запобігти плачевної ситуації.

«Далеко не всі хочуть розповідати про потрапляння в ситуацію сексуальної чи трудової експлуатації. Хтось боїться помсти злочинців чи їхніх спільників собі чи своїм близьким. Хтось – просто людського осуду». Авторка статті Світлани Гаращенко «Зло в тіні: чому важливо зробити торгівлю людьми видимою» звертає увагу на те, що суспільство часто звинувачує жертв, а не злочинців, ігноруючи власну роль у протидії торгівлі людьми. Також авторка повідомляє про створення чат-боту в Telegram @safewomenbot, ця інформація, в свою чергу, може врятувати життя жертв торгівлі людьми.

У публікаціях про торгівлю людьми за ці три роки, на жаль, було висвітлено чимало ситуацій, які сталися з українцями, як в Україні, так і за кордоном. Також, на мою думку, є безліч випадків, про які ніхто не знає. Щоб запобігти цьому, потрібно не замовчувати (адже це буде тільки на руку злочинцям), а поширювати інформацію про такі випадки на якомога ширшу аудиторію, залучати до активної участі суспільство задля того, щоб люди розуміли, як діяти в таких ситуаціях, розповсюджувати інформацію про організації, що допомагають людям, які зіткнулися з торгівлею людьми.

Катерина Бухтіярова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print