Традиційні наукові зустрічі

 26-27 вересня 2019 року факультетом філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету проводилася Міжнародна наукова конференція «Усі ріки течуть у море»: мариністика в літературі та культурі».

Організатором наукового заходу виступила кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи:

  • Інститут філології Київського національного університету
    імені Тараса Шевченка
  • Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України
  • Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь)

 На конференції працювали вісім секцій, які присвячені мариністичним темам, мотивам, образам у класичній і сучасній літературі, мариністичній ліриці і пригодницьким морським романам, фантастичним образам у літературі про море, образам піратів, капітанів, мандрівників у художніх творах, проблемам культури, цивілізації, урбаністики в мариністичній літературі, морській темі в мистецтві та медіа, вивченню мариністичних творів у школах та університетах.

Конференція традиційно має міждисциплінарний характер, феномен мариністики висвітлено різнобічно й комплексно – з погляду філології, медіастудій, філософії, психології, культурології, педагогіки.

Заявки на участь у конференції подали 143 науковці, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Миколаїв, Сєвєродонецьк, Острог, Одеса, Мелітополь, Маріуполь. Частина учасників презентували доповіді в дистанційному форматі. До початку конференції опубліковано збірник її матеріалів, підготовлений головним редактором О.П. Новик.

Урочисте відкриття відбулося в четвер, 26 вересня, об 11.00, у конференц-залі першого корпусу БДПУ. О 16.00, в актовій залі головного корпусу БДПУ, в рамках конференції відбулася зустріч із популярним українським письменником-мариністом Антоном Санченком (Київ).

У п’ятницю, 27 вересня, об 11.00, у конференц-залі головного корпусу БДПУ відбулася традиційна презентація новинок наукової та навчальної літератури.

Учасники конференції відвідали музей порту та художній музей ім. Й. Бродського. Екскурсію по Бердянську для гостей міста провів краєзнавець Є.С. Денисов. Також учасники конференції мали змогу ознайомитися з флорою і фауною Бердянської коси.

Валентина Школа, доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print