Три фінальні акорди проєкту Ганноверського університету і DAAD

Щойно завершився проєкт «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021» (“Training Course on Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2020-2021”). Він тривав з початку 2020 р. і реалізується Ганноверським університетом імені Готфріда Вільгельма Лейбніца (Leibniz Universität Hannover) при фінансуванні DAAD із коштів, які надало Федеральне міністерство освіти та наукових досліджень Німеччини (BMBF). Організатор проєкту від Ганноверського університетуНаталя Бутич.

Серед відібраних для участі в проєкті представників 18 українських університетів був і координатор міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман.

Трьома заключними акордами проєкту стали Форум «Інтернаціоналізація українських закладів вищої освіти 2021: німецько-український досвід», стажування в Інституті Гердера в Марбурзі та участь у EAIE 2021 Community Exchange.

Форум «Інтернаціоналізація українських закладів вищої освіти 2021: німецько-український досвід» пройшов 8-9 вересня на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Фактично, це була єдина очна зустріч учасників проєкту. І то німецькі колеги на ній були присутні виключно онлайн – через карантинні складнощі. Виступав на Форумі онлайн і представник БДПУ, саме в ті дні знаходячись у Будапешті на щорічній конференції проєкту COST “Women on the Move”.

У 20-х числах вересня представник БДПУ перебував на передбаченому проєктом «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021» короткотерміновому стажуванні, місцем якого став Інститут Гердера (Herder-Institut) у Марбурзі – німецький науковий позауніверситетський центр історичних досліджень Центральної і Східної Європи. Там була можливість працювати з ресурсами бібліотеки, архіву, колекцій зображальних джерел. І, звісно ж, спілкуватись із німецькими колегами-істориками. 23 вересня з Herder-Institut Ігорем Лиманом був проведений історичний вебінар «Махновський анархістський соціальний експеримент в умовах міста», на якому були присутні й студенти БДПУ. Показово, що через пандемію представник БДПУ став першим офіційним іноземним гостем Herder-Institut für historische Ostmitteleuropaforschung – Institut der Leibniz-Gemeinschaft за останній рік.

Нарешті, 28 вересня – 1 жовтня учасники проєкту взяли участь в онлайн конференції і виставці EAIE 2021 Community Exchange – щорічному форумі Європейської Асоціації Міжнародної Освіти. Річне членство в цій Асоціації і, відповідно, участь у EAIE 2021 Community Exchange для українських учасників теж профінансував проєкт «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021». На цьому форумі були представники більш ніж 2000 закладів вищої освіти з 70 країн. Одна з виставок форуму була присвячена саме проєкту «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021». І там демонструвалась інформація в тому числі і про БДПУ. Була можливість віртуально відвідати 70 годин панелей, доступ до записів яких зберігається ще впродовж кількох тижнів. А головне, можна було встановити контакти з представниками іноземних ЗВО. Тож по слідах форуму зараз БДПУ веде перемовини про укладання договорів про співпрацю з 6 закордонними університетами.

Ігор Лиман,

координатор міжнародної діяльності БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print