Щойно завершився проєкт «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021» (“Training Course on Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2020-2021”). Він тривав з початку 2020 р. і реалізується Ганноверським університетом імені Готфріда Вільгельма Лейбніца (Leibniz Universität Hannover) при фінансуванні DAAD із коштів, які надало Федеральне міністерство освіти та наукових досліджень Німеччини (BMBF). Організатор проєкту від Ганноверського університету – Наталя Бутич.
Серед відібраних для участі в проєкті представників 18 українських університетів був і координатор міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман.
Трьома заключними акордами проєкту стали Форум «Інтернаціоналізація українських закладів вищої освіти 2021: німецько-український досвід», стажування в Інституті Гердера в Марбурзі та участь у EAIE 2021 Community Exchange.
Форум «Інтернаціоналізація українських закладів вищої освіти 2021: німецько-український досвід» пройшов 8-9 вересня на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Фактично, це була єдина очна зустріч учасників проєкту. І то німецькі колеги на ній були присутні виключно онлайн – через карантинні складнощі. Виступав на Форумі онлайн і представник БДПУ, саме в ті дні знаходячись у Будапешті на щорічній конференції проєкту COST “Women on the Move”.
У 20-х числах вересня представник БДПУ перебував на передбаченому проєктом «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021» короткотерміновому стажуванні, місцем якого став Інститут Гердера (Herder-Institut) у Марбурзі – німецький науковий позауніверситетський центр історичних досліджень Центральної і Східної Європи. Там була можливість працювати з ресурсами бібліотеки, архіву, колекцій зображальних джерел. І, звісно ж, спілкуватись із німецькими колегами-істориками. 23 вересня з Herder-Institut Ігорем Лиманом був проведений історичний вебінар «Махновський анархістський соціальний експеримент в умовах міста», на якому були присутні й студенти БДПУ. Показово, що через пандемію представник БДПУ став першим офіційним іноземним гостем Herder-Institut für historische Ostmitteleuropaforschung – Institut der Leibniz-Gemeinschaft за останній рік.
Нарешті, 28 вересня – 1 жовтня учасники проєкту взяли участь в онлайн конференції і виставці EAIE 2021 Community Exchange – щорічному форумі Європейської Асоціації Міжнародної Освіти. Річне членство в цій Асоціації і, відповідно, участь у EAIE 2021 Community Exchange для українських учасників теж профінансував проєкт «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021». На цьому форумі були представники більш ніж 2000 закладів вищої освіти з 70 країн. Одна з виставок форуму була присвячена саме проєкту «Управління інтернаціоналізацією та академічна співпраця між Німеччиною та Україною 2020-2021». І там демонструвалась інформація в тому числі і про БДПУ. Була можливість віртуально відвідати 70 годин панелей, доступ до записів яких зберігається ще впродовж кількох тижнів. А головне, можна було встановити контакти з представниками іноземних ЗВО. Тож по слідах форуму зараз БДПУ веде перемовини про укладання договорів про співпрацю з 6 закордонними університетами.
Ігор Лиман,
координатор міжнародної діяльності БДПУ