Цікава практика майбутніх соціальних працівників

Виробнича практика здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» добігла кінця. Цього разу майбутнім соціальним працівникам випала нагода попрацювати у Територіальному центрі соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) при Бердянському Інтегрованому центрі підтримки.

Метою діяльності територіального центру соціального обслуговування є надання соціальних послуг громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах (внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, громадянам похилого віку, дітям з особливими потребами, людям без певного місця проживання).

За час проходження практики студенти ознайомилися зі структурою установи та напрямками її діяльності, дізналися історію розвитку, з’ясували зміст посадових обов’язків керівника установи та керівників відділів, ознайомилися з відомчим підпорядкуванням бази практики, основними нормативно-правовими документами, що регламентують її діяльність, про джерела фінансування територіального центру, форми контролю та нагляду за фінансово-господарською діяльністю установи. Довідалися також про вимоги, які висуваються до працівників, зокрема, щодо їх особистісних якостей.

Цікаво було ознайомитися із інноваційними соціальними практиками в системі соціального обслуговування, особливостями виявлення одиноких непрацездатних громадян, які потребують допомоги центру, порядком здійснення обстеження матеріально-побутових умов, визначення потреб у необхідності надання різних видів послуг та умов припинення обслуговування підрозділами територіального центру.

Окрім отриманих фундаментальних теоретичних знань щодо діяльності центру, у межах завдань практики здобувачами вищої освіти були проведені соціально-педагогічні тренінгові заняття на різні теми: «Комунікація та її основи», «Міжособистісні конфлікти та шляхи їх подолання», інтерактивна лекція «Розвиток пам’яті у людей похилого віку», виставка з декоративно-прикладного мистецтва «Дивовижний підводний світ», заняття з оздоровчої фізкультури, кінолекторій та заняття з інформаційних технологій.

Навчання має бути нерозривно пов’язане із практикою, і майбутні соціальні працівники змогли у цьому переконатися. Здобувачі 403 групи дякують кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти за організацію проходження практики в соціальних центрах різного спрямування.

 

Наталя Рибнікова,
здобувачка першого (бакалаврського)
рівня ВО зі спеціальності 231 Соціальна робота
ФДССО
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print