Цікаве середовище технологічної освіти

Викладача кафедри технічних дисциплін факультету фізико-математичної ті технологічної освіти Сергія Онищенка було запрошено до участі у ІІІ Міжнародному Форумі «Інформаційно-комунікаційне середовище технологічної освіти», який проходив з 20 березня по 30 квітня 2016 року в режимі інтернет-офлайн форматі в Республіці Комі. Мета Форуму: підтримка, розвиток, розповсюдження і узагальнення вдалого досвіду в галузі використання ІКТ в технологічній освіті та підготовка вчителів технології, студентів, аспірантів до створення і розвитку інформаційно-комунікаційного середовища технологічної освіти.

1 2

У рамках форуму було заплановано проведення: конференції «Технологічна освіта в умовах інформатизації», конкурс методичних розробок «Урок технології для Нової школи – 2016» та фестиваль освітніх сайтів/блогів з технологічної освіти. Сергій Онищенко брав участь у конференції та підготував до участі в конкурсі методичних розробок студента 1-го курсу ФФМТО Станіслава Кривузяку з роботою «Токарно-гвинторізний верстат ТВ-4 та його будова», а також спільно з доцентом кафедри Юлією Бєловою та Сергієм Онищенком підготовлено колективну роботу студентів 3-го курсу ФФМТО Андрія Лук’янчикова, Дмитра Маркова та Сергія Шелухіна «Механізми і машини» до участі у конкурсі методичних розробок.

3 4

Всього на Форумі було зареєстровано 160 учасників. Статті та тези доповідей до обговорення, а також матеріали до участі у конкурсі та фестивалі подали науковці з 6 країн світу: Україна, Румунія, Білорусія, Казахстан, Сполучені Штати Америки та Росія.

Ресурси ІІІ Міжнародного Форуму «Інформаційно-комунікаційне середовище технологічної освіти» під час його проведення відвідали 1123 рази представники 12 країн світу: України, Казахстану, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Польщі, Молдови, Італії, Латвії, Швеції, Словакії, Грузії, Росії.

  У теперішній час інформаційні технології активно використовуються в технологічній освіті: мобільне навчання, соціальні сервіси, флеш-анімація, мережевий майстер-клас, мережеві проекти і т. д. Але на сьогоднішній день, в умовах впровадження в державні стандарти, виникає ряд проблем в організації освітнього процесу з використанням інформаційних технологій в технологічну освіту (включаючи додаткову освіту та позашкільну діяльність школярів).

До участі в конкурсі методичних розробок «Урок технології для Нової школи – 2016» було подано 120 робіт. До фіналу конкурсу було відібрано 53 роботи, до яких потрапили й роботи наших студентів.

За умовами конкурсу необхідно було розробити план-конспект уроку та відповідно до нього презентацію. Роботу Станіслава Кривузяки «Токарно-гвинторізний верстат ТВ-4 та його будова» було виконано за допомогою флеш-анімації, а колективну роботу студентів 3-го курсу «Механізми і машини» було виконано в Microsoft PowerPoint.

У обговоренні та оцінці робіт конкурсу брали участь всі учасники форуму. За результатами конкурсу наші студенти увійшли в десятку кращих та посіли: Станіслав Кривузяк – 5 місце, Андрій Лук’янчиков, Дмитро Марков та Сергій Шелухін – 7 місце.

Вітаємо наших учасників!!!

Учасники Форуму вважають дуже плідним обмін думками та досвідом, який відбувся в ході обговорення представлених матеріалів, висловлюють упевненість в тому, що цілеспрямована, системна та систематична робота за всіма зазначеними напрямами сприятиме досягненню стратегічних орієнтирів розвитку технологічної освіти.

Сергій Онищенко,
асистент кафедри технічних дисциплін
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print