Цікавий та інтерактивний захід

   У 5б корпусі БДПУ 2 березня ц. р. пройшов психологічний кінолекторій, де доцент кафедри психології Наталія Жук представила студентам фільм, після показу якого відбулися палкі дискусії стосовно сюжету та продемострованих життєвих  ситуацій.  

Цього разу аудиторія розглядала шведську кінокартину «Друге життя Уве» (2015 р.) режисера Ханнеса Холма по однойменному роману Фредріка Бакмана. Головною тема фільму – криза старіння – на прикладі головного героя Уве Ліндаля – старого і самотнього безробітного чоловіка. Режисер намагається показати глядачу всю біль і страждання Уве, котрий втратив свою дружину півроку тому. Цей трагічний випадок позначився на поведінці героя та вплинув на відносини з оточуючими людьми. Літній чоловік безліч разів намагався покінчити життя самогубством та бути разом з коханою дружиною, але, на щастя, все нові перепони заважали йому зробити цей фатальний крок. Втіху він знаходить у сім’ї своїх сусідів та старих друзів. Фільм закінчується тим, що старий, бездушний, як всі вважали, чоловік змінив свої погляди на життя і знайшов себе серед людей, котрі полюбили його як рідного та доглядали за ним доти, поки не прийшов його час.

На перший погляд, фільм може здатися сумним та жалісливим, та продивляючись епізод за епізодом, глядач наштовхнеться на кумедні витівки чоловіка та його чорний гумор, що надає картині колоритності змушуючи посміхнутися.

Після перегляду учасники заходу кинулися обговорювати екранізований роман Фредріка Бакмана. Як часто буває, одні знайшли своїх прихильників та лише доповнювали одне одного, а інші – вступали в палкі дискусії і ніхто із них не хотів поступитися своєю думкою та враженням. Наталія Валентинівна поділилася з аудиторією своїм баченням. Виходячи зі свого психологічного досвіду, вона проаналізувала сюжет так, що більшість студентів подивилися на фільм під іншим кутом зору.

Захід видався цікавим та інтерактивним. До того ж тема кризи старіння рано чи пізно торкнеться кожного, і як вчинити в такому випадку вирішувати доведеться самому.

oznor oznor

Сергій Сінча,

студент 3-ж групи

Фото автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print