ЦІЛКОВИТА РАЦІЯ В ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ

Із 8-го по 12-е квітня в Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ проходив тиждень, присвячений популяризації дитячої літератури

У рамках тижня проходив науково-творчий семінар «Інтермедіальність як явище в мистецтві слова», в програмі якого з доповідями виступили студентки Анастасія Риндіна та Яна Софіяник, а також молоді філологи переглянули кінострічку «Аліса в країні Чудес». Завершився захід продуктивною дискусією з проблем інтерпретацій художнього твору в кіномистецтві.

Другим заходом тижня стали наукові читання «Дитяча література як інститут гендерноїсоціалізації». Студенти й викладачі активно обговорювали: методологію гендерних досліджень у філології та педагогіці; дитячу літературу як транслятор гендерних стереотипів; трансформацію гендерних ролей у дитячій літературі; канони краси в жанрах літератури та фольклору; еволюцію чоловічих та жіночих образів у художній літературі; гендерні дослідження та рецептивну естетику; гендерні підходи до вивчення художньої літератури в школі та ВНЗ; гендерні проблеми в засобах масової інформації.

Додати позитивні грайливі нотки в тиждень дитячої літератури допомогла виставка малюнків «Подорож до казки»: школярі та дошкільнята презентували своє бачення казкових персонажів та сюжетів. Учасникам виставки було вручено сертифікати та подарунки.

Завершальним етапом тижня став квест «Казковими стежками». Студенти захоплено намагалися пройти всі етапи та виконати непрості завдання, в чому їм допомагали знання, ерудиція та кмітливість. Звичайно ж переможці отримали грамоти та солодкі подарунки…

Студенти Інституту філології та соціальних комунікацій жваво підтримали ідею популяризації дитячої книги, адже майбутнім педагогам вкрай важливо не лише вдосконалювати навики роботи з дітьми, а й пропагувати, популяризувати вивчення художньої літератури в цілому.

Марта Варикаша,

директор Центру гендерних досліджень БДПУ

Олена Харіна,

аспірантка кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Інституту філології БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print