ТВОРІМО РАЗОМ МИЛОСЕРДЯ

«Треба мати міцне здоров’я,

самовідданість і терпеливу вдачу,

щоб вершити цю справу милосердя

не гучну, непринадну для суєти,

але істотно корисну для стражденних»

М.І.Пирогов

Товариство Червоного Хреста України – добровільна гуманітарна всеукраїнська громадська організація – цьому році відзначає свій 95-літній ювілей. Ще в далекому 1918 році в Києві, охопленому лихоліттями першої світової війни та революції, 18 квітня починає свою роботу Український Червоний Хрест. Емблема Червоного Хреста на білому тлі є ключем до здійснення всієї гуманітарної діяльності – вона покликана надавати захист, як постраждалим, так і людям, які прийшли їм на допомогу.

В 20-ті роки минулого століття, під час голоду, Товариство організовує сотні безкоштовних їдалень, надає населенню мільйони продовольчих пайків. В 30-ті роки Червоний Хрест України має в своїй власності медичні, профілактичні та дитячі заклади, четверту частину всіх протитуберкульозних диспансерів, лазні, фельдшерсько-акушерські пункти, аптеки, магазини санітарії та гігієни.. Під час Великої Вітчизняної війни Товариство готує та відправляє на фронт понад 100 тисяч медичних сестер, санінструкторів та сандружинниць. Подвиг сімнадцяти українських сестер милосердя, учасниць бойових дій відзначений медаллю імені Флоренс Найтінгейл – вищою нагородою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. В цей час Червоний Хрест стає ініціатором безоплатного донорства. В 1961 році створено патронажну службу Товариства для медико-соціальної підтримки мало захищених верств населення. Вони обслуговують вдома самотніх громадян похилого віку та інвалідів.

Товариство Червоного Хреста України уособлює одвічні істини, непідвладні часові ідеали людства – потребу в милосерді, гуманізмі, допомозі одне одному. Волонтери та співробітники Червоного Хреста завжди поруч: в найгарячіших точках, в епіцентрах стихійних лих і людської біди – там, де виникає потреба у наданні негайної допомоги та у теплому слові. Прикладом може стати Чорнобильська трагедія 1986 року, співробітники та волонтери Червоного Хреста брали участь у розселенні мешканців Прип’яті, надавали необхідну медико-соціальну, психологічну та матеріальну допомогу. Лише протягом року Товариству вдалося залучити понад 7 мільйонів доларів США зарубіжної допомоги для ліквідації наслідків аварії.

Товариство Червоного Хреста України сьогодні це:

Охорона здоров’я

Патронажна служба сестер милосердя, що обслуговують самотніх громадян похилого віку, інвалідів; надання допомоги самотнім громадянам похилого віку, інвалідам, багатодітним сім’ям, дітям-сиротам;

Попередження ВІЛСНІД та туберкульозу – інформаційно-просвітницька робота з молоддю; запровадження стратегії зменшення шкоди;

Заохочення донорського руху.

Допомога при надзвичайних ситуаціях

Служба катастроф Товариства – невідкладна гуманітарна допомога жертвам стихійних лих, аварій і катастроф, збройних конфліктів і епідемій; оперативні громадські формування; допомога біженцям і переселенцям; підготовка і направлення вантажів гуманітарної допомоги. Так після повені на Закарпатті по лінії Червоного Хреста в Україну надійшло гуманітарних вантажів та коштів на загальну суму 7.6 мільйонів гривень, допомога постраждалим від вибухів на збройних складах в с. Богданівці, допомога Товариства Червоного Хреста постраждалим від повені в м. Бердянську в 2007 році – це далеко неповний перелік місць,куди своєчасно надходили наші гуманітарні вантажі.

Вчасно надана допомога – реальний шанс вижити. Товариство Червоного Хреста переконане, що кожен має вчитися прийомам першої допомоги. З цією метою наші волонтери та інструктори проводять тренінги для населення, спеціальні курси та змагання.

Служба розшуку – розшук зниклих без вісти під час збройних конфліктів і стихійних лих, сприяння у возз’єднанні сімей.

Сила гуманності

Товариство Червоного Хреста України розглядає роботу з молоддю як один з основних напрямків своєї роботи. Наша мета – зацікавити молодь у здійсненні гуманітарної діяльності, виховувати гуманізм та милосердя, вчити надавати допомогу тим, хто потрапив у скрутне становище.

Хто готовий прийти на допомогу нужденним, приєднуйтеся і творімо милосердя разом з Червоним Хрестом!

Наша адреса: вул. Енгельса 42, тел. 3-34-73

Інна Тихомирова,

голова Бердянської міської громадської організації Червоний Хрест


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print