У Бердянську продовжується реалізація ініціатив в рамках Європейського тижня кодування

Продовжується спільна реалізація ініціатив в рамках Європейського тижня кодування між ГО «Платформа Суспільної Взаємодії» та Бердянським державним педагогічним університетом. Нещодавно на кафедрі соціальних комунікацій відбулися два онлайн заходи – тренінги «Використання програми «Flourish» для візуалізації великих обсягів даних».

А вже 1–2 листопада 2021 року за підтримки завідувача кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики, доктора педагогічних наук, професора Віталія Хоменка та кандидата фізико-математичних наук, керівника гуртка «ROBOTECH» при БДПУ Володимира Лаврика відбулися події, які, безумовно, стануть визначним кроком уперед для покращення доступності до робототехніки, інклюзії та забезпечення рівних прав на освіту.

Саме у ці дні були підготовлені відео-уроки з робототехніки для дітей з аутизмом. Досвідчені викладачі та студенти за участі представників ГО «Платформа Суспільної Взаємодії» створили два майстер-класи з робототехніки, які у подальшому будуть використовуватися батьками дітей з аутизмом. У будь-який момент відео-урок можна зупинити, спробувати ще раз, повторити. Після завершення карантинних обмежень подібний захід планується провести і в оффлайн-режимі.

Безумовно, це виклик. Але прагнення до поширення нових знань та власного технічного досвіду, бажання розкривати хист у дітей з аутизмом до навчання та цифрових технологій того варті.

Кількість груп, для яких доцільно використовувати подібні уроки, – від 5 осіб. З більшою кількості такої цільової аудиторії можуть виникати проблеми із освоєнням матеріалу, до того ж не простого за змістом і темою.

До заходу долучилася керівниця ГО «Розвиток особистості дитини плюс» Олена Корж – забезпечила допомогу в організації проведення воркшопів. Вона опікується дітками з аутизмом у Бердянську, тому, як ніхто інший, знає їх потреби, потенціал та можливості.

Ось так за допомогою ефективної синергії між громадськими організаціями та науковим співтовариством розробляються нові освітні продукти, кодування стає ближчим до кожного з жителів громади.

Заходи відбуваються у межах ініціативи Meet and Code, що впроваджується в Україні Ресурсним центром ГУРТ у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP та Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини.

За інформацією кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print