У сузір’ї Водолія: з нагоди 50-річного ювілею професора Панової Наталії Юріївни

Дванадцятий день цього місяця року 2020 ознаменований ювілеєм прекрасної людини, яскравої особистості, доктора філологічних наук, професорки і завідувачки кафедри іноземних мов і методики викладання Бердянського державного педагогічного університету – Панової Наталії Юріївни.

На небесному екваторі найяскравіше сяє сузір’я Водолія, яке віддавна спрямовує мандрівників до їх жаданої мети. Aquarius – так називали це братерство п’яти зірок давні греки.

Подібно і на освітянському небосхилі веде студентство на шляху до знань і є щасливою зіркою бердянської alma mаter Наталія Юріївна. Тож, поглянемо ближче на п’ять зірок професійного життя нашої колеги і ювілярки.

Мультикультурність – ця величина характеризує напрямок руху від самого дитинства в Угорщині та середній Азії. Захопленість розмаїттям мов і культур цих територій спонукала Наталю Юріївну обрати фах вчителя англійської та німецької мов, який вона здобула на факультеті іноземних мов Волгоградського державного педагогічного університету.

Наукове пізнання – це наукова кар’єра Наталії Юріївни, яка є авторкою чисельної кількості статей, посібників, монографій, підручників. Її ренесансне зацікавлення особистістю людини втілилося у двох вагомих працях. Так, у 2005 році вона захистила кандидатську дисертацію на тему «Психологічні функції ненормативних мовних конструктів в комунікативній поведінці особистості» (19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи), а у 2017 – вже докторську «Психопоетика самогубства у російській та англійській прозі кін. ХІХ – поч. ХХ ст.» (спеціальність 10.01.05 – порівняльне літературознавство).

Флагман германістів – це почесна та відповідальна посада нашої ювілярки, адже вже декілька років Наталія Юріївна очолює кафедру іноземних мов і методики викладання, а в університеті ж працює від 1993 року як викладач кафедри, а з часом доцент і завідувач.

Енергійність – це головна риса характеру нашої колеги. Відомо, що людина, народжена під знаком Водолія, володіє невичерпною творчою енергією та розвинутою інтуїцією, є джерелом оптимізму, водночас відповідальна і раціональна. Такою ми знаємо нашу Наталію Юріївну, яка завжди ділиться своєю життєдайною енергією з оточуючими, заворожує своїм шармом і чудовим почуттям гумору.

Happiness. Цікаво, але дві найяскравіші зірки у сузір’ї Водолія ­– Садальсууд і Садальмелик, у перекладі з арабської мови означають «найщасливіша зі щасливих» і «щастя царя/царства». І так, невипадково, ми можемо назвати й Наталію Юріївну, яка у години похмурості завжди готова стати тією щасливою зіркою і допомогти у скруті та розрадити. І навзаєм, нашій lucky star…

Шановна Наталіє Юріївно!

У цей щасливий день Вашого ювілею прийміть наші сердечні вітання! В епоху Водолія, що нині панує, успіх неодмінно буде Вас супроводжувати, а щастя буде константою Вашого життя. Ми вдячні Вам за щирість і відкритість, за відданість своїй професії та колективу.

І як Редьярд Кіплінг у своїй поезії «In the Matter of One Compass» пише

E’en so through Tropic and through Trade,Awed by the shadow of new skies,

As we shall watch old planets fade

And mark the stranger stars arise,

So, surely, back through Sun and Cloud,

So, surely, from the outward main

By Love recalled, by God allowed,

Shall we return – return again!

Yea, we return – return again!

Ми зичимо Вам, Наталіє Юріївно, аби Доля на довгі роки дарувала Вам сили і натхнення, а компас фортуни нехай завжди веде Вас до щастя, успіху і радості!

Колектив кафедри іноземних мов і методики викладання
факультету філології та соціальних комунікацій
Бердянського державного педагогічного університету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print