Участь кафедри дошкільної освіти в міському методичному об’єднанні

15 грудня на базі кафедри дошкільної освіти відбулося засідання методичного об’єднання вихователів-методистів м. Бердянська з теми «Стратегія впровадження освіти для сталого розвитку в освітній процес ЗДО». Засідання було організовано на платформі Zoom.

На початку зустрічі керівник міського методичного об’єднання, вихователь–методист ЗДО № 41 «Казка» Тетяна Володимирівна Воронкіна привітала всіх учасників та визначила мету заходу: оновлення змісту, форм і засобів освітньої діяльності відповідно до суспільних запитів шляхом впровадження освіти для сталого розвитку в практику роботи ЗДО.

Для ознайомлення учасників із родзинками програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» (автори Н. Гавриш, О. Пометун, О. Саприкіна) спікером було запрошено кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти та соціальної роботи ДВНЗ “ДДПУ” Іванчук Сабіну Айдинівну. Доповідач розкрила теоретичні та методичні основи організації освітнього процесу в ЗДО на засадах освіти для сталого розвитку, визначила шляхи та методи упровадження курсу в освітню діяльність з дошкільниками та форми роботи з батьками з цього питання, а також акцентувала увагу на «родзинках програми», як-от: особливості проведення тематичного дня, організація самодослідження, робота з розмальовками тощо.

Вихователем-методистом ЗДО № 3 «Ластівка» Л. І. Бордюг було презентовано досвід роботи закладу за програмою «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».

Активну участь у заході брала старший викладач кафедри дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Юлія Семеняко. У своєму виступі вона наголосила на важливості мотивації і натхнення до дій, що є основою Емпауермент–педагогіки. Юлія Борисівна надала рекомендації щодо залучення дітей та їх батьків до практичної діяльності з метою збереження довкілля. Робота пройшла цікаво, з активним залученням педагогів до обговорення актуальних питань.

Учасники міського методичного об’єднання позитивно оцінили новий цікавий формат зустрічі, до якого були залучені фахівці-практики та викладачі-науковці закладів вищої освіти м. Бердянська та м. Слов’янська.

Дякуємо за запрошення керівнику міського методичного об’єднання, вихователю–методисту ЗДО № 41 «Казка» Тетяні Воронкіній. Сподіваємося, що майбутня співпраця буде плідною, успішною і натхненною.

Юлія СЕМЕНЯКО

кандидат пед. наук, старший викладач

кафедри дошкільної освіти

світлини з архіву автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print