Українська мова – України голос

17 лютого 2021 року о 13:00 в аудиторії 5в13 серед здобувачів 1 курсу спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Хореографія» відбулися лінгвістичні змагання «Анумо, українці!» з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

У 1999 році на Генеральній конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в нашій державі. За недовгий час свого існування свято стало традиційним, адже спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

Захід мав на меті створити атмосферу доброзичливості, чесного змагання в знанні української мови; виховувати інтерес до рідного слова як неоціненного духовного багатства, в якому живе народ, передає з покоління в покоління мудрість і славу, культуру і традиції.

Студенти показали належний рівень знань української мови, гарну ерудицію, кмітливість, організованість, виявили справжній командний дух, що дозволило їм набрати велику кількість балів і порівну розділити радість перемоги.

Конкурсна програма передбачала шість турів, які включали завдання з кількох розділів сучасної української мови:

Тур 1. Візитна картка учасників.

Тур 2. «Мовне асорті».

Тур 3. «Мозковий штурм».

Тур 4. Конкурс капітанів.

Тур 5. «Лексична мозаїка».

Тур 6. «Народ скаже, як зав’яже».

Щира подяка всім шанувальникам рідного слова, хто долучився до проведення урочистя.

Еліна Олійник,

канд. філол. наук, доцент

кафедри української мови та славістики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print